Polish Masters: Śląsk Wrocław przegrał z Benfiką Lizbona 2:4. W finale Benfica zagra z PSV

W drugi meczu rozgrywanego we Wrocławiu turnieju Polish Masters Śląsk Wrocław przegrał z Benfiką Lizbona 2:4. Wcześniej PSV Eindhoven wygrał 1:0 z Athletic Bilbao.
W niedzielnym finale turnieju Polish Masters Benfika Lizbona zagra z PSV Eindhoven. Mecz rozpocznie się o godz. 14.45.

W spotkaniu o trzecie miejsce Śląsk Wrocłąw zmierzy się z Athletic Bilbao. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.45.

90. min: Koniec meczu. Benfika Lizbona wygrała ze Śląskiem Wrocław 4:2

88. min: Gol dla Benfiki! Piękna akcja gości - zagraną na wolne pole piłkę Gaitan kieruje do bramki. Benfika wygrywa ze Śląskiem 4:2

83. min: Benfika utrzymuje się przy piłce i mogła zdobyć kolejnego gola. Po efektownej akcji w sytuacji sam na sam był John, jednak Kelemen świetnie obronił

78. min: Sam na sam z Kelemenem był Witsel, ale bramkarz Śląska złapał piłkę.

71. min: Gol dla Benfiki! Podrażniony zespół gości rzucił się do ataku. Po strzale jednego z graczy Benfiki piłka trafiła w poprzeczkę, ale dobitka Martinsa była celna. Benfika znów wygrywa, teraz 3:2

66. min: Gol dla Śląska !!!!!! Jest już 2:2. Po kilkudziesięciu sekundach kolejna akcja wrocławian i Sobota popisuje się technicznym strzałem, po którym piłka wpada do siatki.

65. min: Gol dla Śląska!! Z 30 metrów na strzał zdecydował się Rok Elsner i piłka wpadła do siatki! 2:1 . Bramkarz Benfiki popełnił fatalny błąd

60 min: 2:0 dla Benfiki! Martins dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, błąd popełnił bramkarz Marian Kelemen, który źle obliczył lot piłki i jej nie sięgnął, a stoper rywali Luisao głową trafił do pustej bramki. Benfika prowadzi 2:0

56. min: Ofensywna akcja Sochy - obrońca Benfiki wślizgiem przerwał jego atak

51. min: Dobra akcja Soboty, ale w polu karnym zgubił piłkę

48. min: Cetnarski wbiegł w pole karne, były kilkanaście metrów od bramki, jednak uderzył nad poprzeczką

47. min: Cardozo z kilku metrów lobował Kelemena, tuż nad poprzeczką

46. min: Zaczęła się druga połowa. Śląsk bez zmian, w Benfice trzy roszady

45. min: Koniec pierwszej połowy, Benfica prowadzi ze Śląskiem 1:0, po bramce Cardozo. Zespół z Portugalii jest zdecydowanie lepszy, dominuje niepodzielnie. Widać, że to klasowa drużyna

37. min: Mecz się nieco wyrównał. Z dystansu strzelał Sobota, ale lekko i bramkarz bez problemów złapał piłkę

30. min: Cardozo mocno z rogu pola karnego - obok bramki

29. min: Benfika ma ogromną przewagę. Zespół z Portugalii niepodzielnie panuje na boisku, spokojnie rozgrywając akcje. Śląsk jest bezradny, nie może przeprowadzić żadnej akcji ofensywnej.

26. min: Bruno Cezar z przewrotki - obok bramki

23 min: Kolejna groźna akcja Benfiki, po dośrodkowaniu w pole karne stojąc tyłem do bramki główkował Witsel - Kelemen instynktownie obronił, a dobitka Cardozo została zablokowana

20. min: Stadion zapełnia się kolejnymi widzami. Mecz ogląda około 30 tys. kibiców

15. min: Na trybunach fantastyczna atmosfera, głośny doping, brawa, śpiewy, grają bębny. To kibice mistrza Polski - Śląska

11. min: Gol dla Benfiki! Rywale łatwo i efektownie rozklepali obronę Śląska, a reprezentant Paragwaju Cardozo z bliska tylko dopełnił formalności, trafiają do siatki. Śląsk - Benfica 0:1

9. min: Mila technicznie strzelił z rzutu wolnego pod poprzeczkę, ale Moraes wybił piłkę

7 min: Groźna akcja Benfiki, ale Duran z 16 metrów fatalnie przestrzelił

4. min: Kibice Śląska rozwiesili ogromną flagę z napisem Wielki Śląsk i mapą regionu. Flaga zajmuje prawie cały sektor za bramką

1. min: Zaczął Śląsk

Na kilka minut przed rozpoczęciem meczu na trybunach jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Spotkanie może oglądać ponad 20 tys. widzów.

Piłkarze Śląska zgrają przeciwko Benfice w takim składzie w jakim wyszli na mecz Ligi Mistrzów w Podgoricy przeciwko Budućnosti. Tam wygrali 2:0, po golach Elsnera i Mili.

Śląsk - Benfica 2:4

Bramka: 0:1 - Cardozo (11), 0:2 - Luisao (60), 1:2 - Elsner (65), 2:2 - Sobota (66), 2:3 - Martins (71), 2:4 - Gaitan (88)

SKŁADY

Śląsk : Kelemen - Socha, Kowalczyk, Pawelec, Mraz - Cetnarski (78. Garyga), Kaźmierczak, Elsner (88. Menzel), Mila, Sobota - Ł. Gikiewicz.

Benfika : Moraes - Luisao, Javi Garcia, Cardozo (66. Junior), Bruno Cesar (46. Martins), Nolito (46. John), D'jalo (46. Gaitan), Maxi, Garay, Malgarejo (90. Pinto), Witsel (89. Oliveira).

Podczas konferencji przed turniejem trener Orest Lenczyk przypomniał, że miał już kiedyś okazję zmierzyć się z Benficą prowadzoną przez obecnego trenera Jorge Jesusa.

- Wróciły wspomnienia z przed 15 lat, kiedy to w Pucharze Zdobywców Pucharu prowadzony przeze mnie Ruch zremisował bezbramkowo z Benficą w Chorzowie. Chciałbym powtórzyć ten wynik. Choć Portugalczycy będą faworytem, to Śląsk zagra o swoją pozycję w mediach by udowodnić, czy rzeczywiście jest mistrzem Polski, czy tylko drużyną, która przypadkowo sięgnęła po tytuł - powiedział doświadczony szkoleniowiec. W ciągu dwóch dni turnieju na boisku trener mistrzów Polski najprawdopodobniej wystawi dwie różne jedenastki.

- Musimy wziąć pod uwagę zmęczenie, ale także przygotowania do rewanżu w Lidze Mistrzów, gdzie musimy skonsumować Budućnost, dla której będzie to ostatnia szansa - tłumaczył Lenczyk. Benfica 11 lat temu grała już w towarzyskim meczu ze Śląskiem we Wrocławiu. Na Stadionie Olimpijskim Portugalczycy pokonali wówczas Śląsk 2:0.

W pierwszym, dzisiejszym meczu Athletic Bilbao wygrał 1:0 z PSV Eindhoven i w niedzielę zagra w finale Polish Masters z wygranem pojedynku Śląsk - Benfica.