Polish Masters: PSV Eindhoven w wielkim stylu wygrał wrocławski turniej

Holenderski PSV Eindhoven został zwycięzcą turnieju Polish Masters. W finale PSV pokonał 3:1 Benfikę Lizbona.
Wygrana PSV jest pewna niespodzianką, gdyż w pófinale Benfika efektownie i łatwo rozbiła Śląsk Wrocław, wygrywając 4:2. Poza tym mecz finałowy dobrze rozpoczął się dla Portugalczyków, którzy przeważali i prowadzili 1:0 po bramce Carlosa Martinsa. Przy jego strzale niezbyt pewnie interweniował bramkarz reprezentacji Polski Przemysław tytoń, występujący w PSV. Później Benfica miała kolejne okazje strzeleckie, jednak ich nie wykorzystała.

Po przerwie obraz gry całkowicie się zmienił. PSV zdominował grę, piłkarze holenderskiej drużyny dochodzili do sytuacji strzeleckich i zaczęli zdobywać kolejne bramki.

PSV strzelił trzy gole, a mógł więcej, gdyż w drugiej połowie był zespołem zdecydowanie lepszym od rywala. Holendrom grało się łatwo, gdyż przez ostatni kwadrans rywale byli osłabieni. Za drugą żółtą kartkę z boiska zszedł Maxi Pereira.

Mimo, że turniej miał charakter towarzyski i był kolejnym etapem przygotowań klubów do sezonu, grano na poważnie. Podczas spotkania finałowego doszło do spięcia pomiędzy Gaitanem z Benfiki i Wijnaldumem z PSV. W efekcie w zamieszaniu i przepychance wzięli udział wszyscy piłkarze, łącznie z rezerwowymi oraz sztaby szkoleniowe obydwu klubów. Na szczęście emocje udało się szybko rozładować.

W meczu o trzecie miejsce Athletic Bilbao wygrał ze Śląskiem 1:0.

PSV - Benfica 3:1 (0:1)

Bramki: 1:0 - Gaitan (34), 1:1 - Jorgensen (53), 1:2 - Lens (74), 1:3 - Wijnaldum (83)