Sport.pl

Skandal we Wrocławiu: Rozróby na stadionie podczas meczu Śląska z Budućnostią! [WIDEO]

Szalikowcy Śląska próbowali zaatakować grupę kilkudziesięciu kibiców Budućnosti, która pojawiła się na stadionie. Sytuację uratował potężny oddział policji, który oddzielił Czarnogórców od agresywnych kiboli Śląska.
Kiedy w 5. min meczu na swój sektor weszła kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Czarnogóry, natychmiast zaatakowali ich szalikowcy Śląska. Próbowali przedrzeć się do klatki, w której za siatką byli Czarnogórcy.

Zobacz bójki sprzed sektora Budućnosti zamieszone na stronie slasknet.comOchroniarze mieli problemy z zatrzymywanie szalikowców, którzy koniecznie chcieli przedostać się do rywali. Równocześnie z sektora kiboli Śląska położonego po drugiej stronie stadionu zaczęli wybiegać kolejni szalikowcy i przemieszczać się w kierunku gości. W tym czasie na stadionie pojawił się oddział policji z tarczami i całkowicie oddzielił sektor Czarnogórców od innych widzów. To uratowało sytuację.

Niestety, nad tym co dzieje się na stadionie nie potrafili zapanować ochroniarze i stewardzi. Wiele osób przemieszczało się po stadionie, wędrując po sektorach, choć tak nie powinno być. Podczas innych spotkań stewardzi oraz ochroniarze absolutnie nie pozwalają przechodzić widzom poza sektor, w którym maja wykupiony bilet. W czasie meczu Ligi Mistrzów nikt nad tym nie panował!

Przez sporą część meczu wrocławscy szalikowcy wulgarnie wyzywali kibiców rywali. Ale nie mogli im nic zrobić, gdyż policja szczelnym kordonem zablokowała dostęp do tego sektora. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania policja wyprowadziła grupkę szalikowców Budućnosti ze stadionu. Policjantów było ze trzy-cztery razy więcej niż fanów z Czarnogóry.

Wielka nienawiść kibiców obydwu zespołów to efekt wydarzeń do jakich doszło tydzień temu, podczas meczu w Podgoricy. Tam miejscowi bandyci pobili rzecznika prasowego Śląska oraz okradli wrocławską ekipę. Doszło do walk kibiców. Poza tym policja zaatakowała fanów z Polski. Niektórych nie wypuściła z autokarów i zawróciła do Polski. Kilkaset osób nie zobaczyło meczu w Czarnogórze.

UEFA ukarała obydwa kluby. Śląsk ma zapłacić 40 tys. euro, a kibice mistrza Polski mają zakaz wyjazdu na jeden mecz w europejskich pucharach. Kibice Budućnosti również zostali ukarani zakazem wyjazdu na jeden mecz wyjazdowy. Dodatkowo przez trzy lata UEFA będzie specjalnie obserwować zachowanie kibiców na stadionie w Podgoricy. Kolejne podobne zamieszki grożą surowszymi karami.

Więcej o:
Komentarze (169)
Skandal we Wrocławiu: Rozróby na stadionie podczas meczu Śląska z Budućnostią! [WIDEO]
Zaloguj się
 • wasilewski79

  Oceniono 78 razy 60

  Tak szczerze- jak solidnie trzeba mieć zniszczony mózg żeby bić kogoś za kolor szalika?

 • waldic60

  Oceniono 48 razy 36

  Normalnie bydło jest otoczone drutem pod napięciem. Więc może dać trochę prądu.
  Na poważnie konieczne są zakazy stadionowe i bardzo dotkliwe kary finansowe.

 • kralik111

  Oceniono 53 razy 33

  Od tygodnia debile z dzialu sport.pl szczuli debili ze Slaska i osiagneli swoj cel. Najwyzszy czas, zeby policja i prokuratura zajela sie "dziannikarzami" redakcji sport.pl i ukarala gowniarzy w taki sam sposob, jak kazdego bandyte stadionowego za szczucie i podjudzanie do zadym.

 • koperek001

  Oceniono 41 razy 33

  W Anglii nie potrzeba wydzielonych i odseparowanych sektorów dla kibiców gości, tam za takie coś jest natychmiastowy areszt, grzywna 5tys funtów i dożywotny zakaz stadionowy. We Wrocławiu zadymiarze wrócili spokojnie do własnych sektorów i oglądają dalej mecz. Absurd.

 • clamser

  Oceniono 32 razy 30

  Tak jak ktoś to już napisał,kibice z Czarnogóry jeśli można nazwać ich kibicami momentalnie po wejściu na swój sektor ruszyli w stronę sektora D, machając przy okazji swoimi skórzanymi paskami w stronę kibiców Śląska.I czytając ten artykuł oczywiście dowiaduje się że to kibice Śląska zaczęli to wszystko...Na dodatek szanowny redaktor nie raczył się podpisać pod swoim dennym artykułem...

 • lupiteks

  Oceniono 52 razy 28

  Siedziałem na trybunie za bramką (ok. 20 m od sektora gości). Czytając te słowa zastanawiam się czy ja byłem na innym meczu? Przecież to kibice przyjezdnych od razu jak tylko weszli do swojego sektora rozpoczęli "dymić" i zaczepiać oraz rzucać się na kraty i zachowywać się w sposób ordynarny i napastliwy. Wyraźnie było widać, że nie przyjechali tutaj na mecz lecz szukać rozróby. Kibice śląska dopiero po chwili zaczęli odpowiadać im na te prowokacje. Dlaczego autor tego artykułu tak bardzo wypacza prawdę???? Skandalem jest wypisywanie takiego steku bzdur!!!

 • snowicki

  Oceniono 39 razy 27

  Wszystkim przeciwnikom ogrodzeń na trybunach: teraz juz wiecie dlaczego kibolskie bydło musi siedzieć w klatce.

 • darako1970

  Oceniono 25 razy 17

  jaki poziom na boisku taki na trybunach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX