Skandal we Wrocławiu: Rozróby na stadionie podczas meczu Śląska z Budućnostią! [WIDEO]

Szalikowcy Śląska próbowali zaatakować grupę kilkudziesięciu kibiców Budućnosti, która pojawiła się na stadionie. Sytuację uratował potężny oddział policji, który oddzielił Czarnogórców od agresywnych kiboli Śląska.
Kiedy w 5. min meczu na swój sektor weszła kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Czarnogóry, natychmiast zaatakowali ich szalikowcy Śląska. Próbowali przedrzeć się do klatki, w której za siatką byli Czarnogórcy.

Zobacz bójki sprzed sektora Budućnosti zamieszone na stronie slasknet.comOchroniarze mieli problemy z zatrzymywanie szalikowców, którzy koniecznie chcieli przedostać się do rywali. Równocześnie z sektora kiboli Śląska położonego po drugiej stronie stadionu zaczęli wybiegać kolejni szalikowcy i przemieszczać się w kierunku gości. W tym czasie na stadionie pojawił się oddział policji z tarczami i całkowicie oddzielił sektor Czarnogórców od innych widzów. To uratowało sytuację.

Niestety, nad tym co dzieje się na stadionie nie potrafili zapanować ochroniarze i stewardzi. Wiele osób przemieszczało się po stadionie, wędrując po sektorach, choć tak nie powinno być. Podczas innych spotkań stewardzi oraz ochroniarze absolutnie nie pozwalają przechodzić widzom poza sektor, w którym maja wykupiony bilet. W czasie meczu Ligi Mistrzów nikt nad tym nie panował!

Przez sporą część meczu wrocławscy szalikowcy wulgarnie wyzywali kibiców rywali. Ale nie mogli im nic zrobić, gdyż policja szczelnym kordonem zablokowała dostęp do tego sektora. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania policja wyprowadziła grupkę szalikowców Budućnosti ze stadionu. Policjantów było ze trzy-cztery razy więcej niż fanów z Czarnogóry.

Wielka nienawiść kibiców obydwu zespołów to efekt wydarzeń do jakich doszło tydzień temu, podczas meczu w Podgoricy. Tam miejscowi bandyci pobili rzecznika prasowego Śląska oraz okradli wrocławską ekipę. Doszło do walk kibiców. Poza tym policja zaatakowała fanów z Polski. Niektórych nie wypuściła z autokarów i zawróciła do Polski. Kilkaset osób nie zobaczyło meczu w Czarnogórze.

UEFA ukarała obydwa kluby. Śląsk ma zapłacić 40 tys. euro, a kibice mistrza Polski mają zakaz wyjazdu na jeden mecz w europejskich pucharach. Kibice Budućnosti również zostali ukarani zakazem wyjazdu na jeden mecz wyjazdowy. Dodatkowo przez trzy lata UEFA będzie specjalnie obserwować zachowanie kibiców na stadionie w Podgoricy. Kolejne podobne zamieszki grożą surowszymi karami.