Sport.pl

Wpadka Helsingborgs: Niesamowita passa piłkarzy mistrza Szwecji przerwana

Piłkarze Helsingborgs przegrali ostatnie spotkanie ligi szwedzkiej z IFK Norrköping 1:2. W lidze szwedzkiej było to spore wydarzenie, gdyż przerwana została passa 25 zwycięstw z rzędu odniesionych na własnym boisku przez Helsingborgs.
Aktualny mistrz Szwecji nie przegrał u siebie od października 2010 roku. Do ostatniej soboty.

- Po wygranym przez nas meczu kwalifikacyjnym Champions League z walijskim The New Saint ostrzegałem, że po tak dużym zaangażowaniu psychicznym piłkarzy w ich głowach może zapanować rozluźnienie, czarna dziura - analizował Age Hareide, szkoleniowiec mistrza Szwecji. - Uważam jednak, że pomimo trudnego rozkładu spotkań powinniśmy sobie poradzić - podkreślał.

Po sobotniej porażce w szwedzkich mediach zapanowało zaniepokojenie. Zwłaszcza, że w powszechnej opinii Szwedów zespół Śląska jest dużo poważniejszym przeciwnikiem niż drużyna z Walii. Hareide podkreślał, że jeśli jego zawodnicy myślą o grze w fazie grupowej Ligi Mistrzów muszą być bardziej skuteczni.

- Nie może być tak, że stwarzamy sobie szanse i nie potrafimy ich wykorzystać - stwierdził trener, odnosząc się do sytuacji, jakie miał w spotkaniu z Walijczykami doświadczony napastnik Helsingborga Thomas Sorum. - To futbol na międzynarodowym poziomie, trzeba umieć trafić do pustej bramki.

Mattias Lindström, doświadczony pomocnik HIF był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku w szwedzko-walijskiej konfrontacji. Przed starciem z polskim zespołem mówił: - Jesteśmy w stanie utrzymać wysoki poziom, jaki prezentowaliśmy na własnym boisku w kolejnych meczach. Czujemy, że możemy być dla rywali naprawdę niebezpieczni.

Piłkarz odniósł się też do pytań dziennikarzy, którzy zastanawiali się czy rozgrywanie dwóch meczów w tygodni zbytnio nie obciąża sił zawodników.

- Jesteśmy profesjonalistami - stwierdził krótko Lindström - Nie słyszałem, żeby piłkarze Barcelony narzekali, że za dużo i za często grają. To nasz zawód i nie powinniśmy szukać żadnych wymówek.

Mecz Śląska Wrocław z Helsingborgiem odbędzie się w środę (1 sierpnia) na Stadionie Miejskim we Wrocławiu o godz. 20.45.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wpadka Helsingborgs: Niesamowita passa piłkarzy mistrza Szwecji przerwana
Zaloguj się
  • korreczek

    Oceniono 4 razy -2

    to, że przegrali mecz u siebie to nie znaczy, że śląsk będzie miał łatwo, bramkowy remis u nich będzie dobrą zaliczką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX