Trener Marek Wleciałowski odchodzi ze Śląska do reprezentacji Polski

Marek Wleciałowski, asystent Oresta Lenczyka w Śląsku Wrocław będzie pracował w reprezentacji Polski jako jeden z asystentów nowego selekcjonera
Marek Wleciałowski, Hubert Małowiejski, Andrzej Dawidziuk i Marek Zub będą asystentami selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemara Fornalika. Nowy opiekun kadry ogłosił w czwartek skład swojego sztabu.

- To ogromne wyróżnienie dla Śląska, że selekcjoner reprezentacji Polski wybrał sobie współpracy naszego trenera - podkreśla Michał mazur rzecznik Śląska Wrocław. - To w pewnym sensie docenienie też pracy całego klubu, tego co w ostatnich latach dzieje się w Śląsku. Nie zamierzamy oczywiście robić trenerowi Wleciałowskiemu żadnych przeszkód w podjęciu pracy trenerskiej z kadrą Polski. Szkoleniowiec rozmawiał już w tej sprawie z prezesem klubu.

Wleciałowski pożegna się z wrocławskim klubem w ciągu najbliższych dni. Najprawdopodobniej zasiądzie jeszcze na ławce rezerwowych podczas sobotniego meczu Pucharu Polski z KS Polkowice. Jednak nie wiadomo, czy jeszcze poleci we wtorek na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów do Szwecji. To będzie uzależnione od decyzje selekcjonera Waldemara Fornalika i nowych zadań, jakie otrzyma Wleciałowski.

Marek Wleciałowski przyszedł do Śląska jesienią 2010 roku, razem z trenerem Orestem Lenczykiem. Był współtwórcą sukcesów zespołu - wicemistrzostw i teraz mistrzostwa Polski.