LM. Lenczyk zaskakuje: Idziemy w dobrym kierunku

Drużyna wartość psychofizyczną traci, po stracie bramek, a my pierwszą bramkę straciliśmy, po dwóch kopnięciach przeciwnika do przodu. Poprzeczka była zawieszona wysoko, ale uważam, że idziemy w dobrym kierunku - powiedział po porażce z Helsinborgiem 1:3 trener Ślaska Orest Lenczyk. Jego drużyna pożegnała się właśnie z Ligą Mistrzów.
Wrocławianie po porażce 0:3 u siebie, w pierwszej połowie rewanżu prowadzili nawet 1:0, po golu Cristiana Diaza. Potem jednak podopieczni trenera Oresta Lenczyka stracili trzy gole, a mogli jeszcze jednego, bo rywale zmarnowali rzut karny. Śląsk w ten sposób pożegnał się z Ligą Mistrzów i teraz będzie rywalizował jedynie w Lidze Europejskiej.

Orest Lenczyk trener Śląska Wrocław

Uważam, że zespół, który strzela sześć bramek, absolutnie zasłużenie przechodzi do następnej rundy. My za 10 dni rozpoczynamy w Polsce ligę, a dzisiejsza pierwsza połowa napawa mnie optymizmem. Natomiast sposób w jaki tracimy bramki jest w dalszym ciągu naszym problemem. Drużyna traci swoją wartość psychofizyczną po stracie goli, a my pierwszego straciliśmy po dwóch kopnięciach piłki przez przeciwnika do przodu. Drużyna, która chce się liczyć, nie powinna w ten sposób pomagać przeciwnikowi w zdobywaniu bramek.

Generalnie rzecz biorąc, jeżeli my rozegraliśmy do dzisiaj zdecydowanie ponad 10 meczów okresu przygotowawczego, to rozumiem wielu piłkarzy, że są zmęczeni. Ale to wynika również z tego, że przegrywamy, jest to w pewnym sensie zmęczenie psychiki. Poprzeczka była dość wysoko, a my po tych kłopotach i szukaniu rozwiązań w grze i ustawieniu, idziemy jednak dobrą drogą.