Sport.pl

Śląsk w Warszawie o drugi Superpuchar w historii

Śląsk zdobył dwa tytuły mistrza kraju i dwa puchary Polski, więc o Superpuchar mógłby grać już przynajmniej trzykrotnie. Grał raz i w 1987 roku pokonał Górnika Zabrze, po dwóch golach Dariusza Marciniaka.
Dlaczego wrocławianie do boju o Superpuchar stawali rzadziej niż sugerowałyby to ich dotychczasowe osiągnięcia? Dlatego, że pierwszy mecz między zdobywcą pucharu, a mistrzem kraju odbył się dopiero w 1983 roku, czyli już po pierwszych dwóch trofeach Śląska.

Dotąd wrocławianie okazję walki o Superpuchar mieli tylko raz - w 1987 roku. Wówczas Śląsk na stadionie Gwardii w Białymstoku pokonał mistrza kraju - Górnika Zabrze, po dwóch golach Dariusza Marciniaka.

W niedzielę, dokładnie ćwierć wieku po pojedynku w Białymstoku, wrocławska drużyna stanie przed szansą, by po raz drugi w historii wznieść w górę Superpuchar. Musi tylko pokonać w Warszawie Legię. Początek spotkania o godz. 16.30.

12 sierpnia 1987 r., Białystok, Stadion Gwardii

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Marciniak (23, 55)

Śląsk: Jedynak - Machaj, Król, Boguszewski, Góra, Socha, Rudy, Mandziejewicz, Gil, Marciniak (70 Stelmach), Mikołajewicz (80 Rosa).

Więcej o: