Sport.pl

LE. Artur Sobiech: Nikt u nas nie lekceważy Śląska

PRZEGLĄD PRASY. Każda drużyna musi w końcu się odbić. Oni mogą to zrobić w meczach z nami. Nikt u nas nie lekceważy Śląska, bo to mistrz Polski, a nie żadna przypadkowa drużyna - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? napastnik Hannoveru 96, Artur Sobiech.
Do rywalizacji w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej z niemieckim Hannoverem 96, wrocławianie przystępują w minorowych nastrojach. Mistrzowie Polski póki co rozczarowują i mają za sobą trudny okres. Śląsk odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów, a na inaugurację sezonu przegrał z niżej notowanym Widzewem Łódź. Fatalnego wrażenia, jakie pozostawiła po sobie drużyna po spotkaniach z Budućnostią, Helsingborgiem i wspomnianym wcześniej Widzewem, nie zmieniło nawet zwycięstwo nad Legią Warszawa w Superpucharze Polski. W Śląsku wrze i coraz głośniej mówi się o tym, że piłkarzom i klubowym działaczom jest nie po drodze z trenerem Orestem Lenczykiem.

- Krytykować Śląska nie będę, każda drużyna musi w końcu się odbić. Oni mogą to zrobić w meczach z nami - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" napastnik Hannoveru 96, Artur Sobiech. - Nikt u nas nie lekceważy Śląska, bo to mistrz Polski, a nie żadna przypadkowa drużyna. To, że jest w kryzysie, może się w każdej chwili zmienić. Są tam w klubie jakieś problemy, ale to nie moja sprawa. Koledzy z drużyny pytali mnie o ich ostatnie wyniki, chcieli wiedzieć, dlaczego przegrywają, ale żadnej wyższości w ich głosach nie wyczułem - dodaje 22-letni piłkarz.

Sobiech nie ukrywa, że cieszył się z losowania, ale nie dlatego, że jego drużyna trafiła na Śląsk, który akurat przegrywa. - Radość zapanowała dlatego, że dla nas to atrakcyjny rywal, ucieszyliśmy się z bliskiego wyjazdu, a nie gdzieś na drugi koniec Europy. Do Wrocławia będzie też mogło przyjechać więcej naszych kibiców tłumaczy.

Pierwszy mecz Śląska z Hannoverem odbędzie się w najbliższy czwartek, o godz. 20:45, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Transmisja w Polsacie Sport.

Kto wygra mecz?
Więcej o:
Komentarze (10)
LE. Artur Sobiech: Nikt u nas nie lekceważy Śląska
Zaloguj się
 • itsgettingcolder

  Oceniono 6 razy 4

  Zatrudnijcie w końcu jakiegoś moderatora do kasowania spamu!!! Nie macie ANI JEDNEGO? Czy się opie...ją po prostu?

 • xymeon_x

  Oceniono 9 razy 3

  właściwe powinno być stwierdzenie, że to przypadkowy mistrz Polski co pokazuje ośmieszając nasz kraj występami w eliminacjach do LM...

 • chateaux

  Oceniono 4 razy 2

  Jak nie przepadam za Śląskiem, tak życzę mu z Poznania powodzenia.

 • dziodzioslaw

  0

  "Artur Sobiech: Nikt u nas nie lekceważy Śląska" - czyli szykuje się niezły wpie.dol

 • nishio

  Oceniono 11 razy -1

  To jest przypadkowa drużyna, która jeszcze większym przypadkiem została najbardziej niezasłużonym MP w historii polskiej piłki ;-)

 • tarkus74

  Oceniono 6 razy -2

  Słusznie, panie Arturze. Może się bowiem tak zdarzyć, że Śląsk się postawi i skończycie mecz najwyżej 5-6 : 0 zamiast spodziewanej dwucyfrówki ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX