Rok Elsner: W Hannoverze gwiazdą jest cały zespół

Hannover gra bardzo ofensywnie, ale tylko wtedy, gdy mu się na to pozwoli - zauważa pomocnik Śląska Wrocław, Rok przed dzisiejszym meczem w Lidze Europejskiej.
- Hannover jest faworytem naszego starcia, bo reprezentuje silniejszą ligę. Nie oznacza to jednak, że będziemy się bać tej potyczki. To piłka nożna i tak naprawdę każdy wynik jest możliwy - mówi Rok Elsner. Pomocnik Śląska zapowiada, że jego drużynie z pewnością nie zabraknie motywacji. Przekonuje jednocześnie, że ligowa porażka z Widzewem Łódź obniżyła nieco morale zespołu, ale piłkarze czują się już dobrze i chcą wyeliminować Hannover 96.

- Niemcy grają bardzo ofensywnie, ale tylko wtedy, jeśli im się na to pozwoli. Są zgrani ze sobą, pomocnicy zagrywają dokładne piłki w kierunku napastników, a ci potrafią to wykorzystać. Musimy być skoncentrowani w obronie i nie dopuszczać do takich zagrań - analizuje Elsner i kontynuuje: - Nie skupiamy się na żadnym z piłkarzy, choć wiadomo, że trzeba będzie zwrócić uwagę na rozgrywającego Sergio Pinto. Nie można wyszczególniać zawodników, bo nie ma tam gwiazdy wielkiego europejskiego formatu, jak Cristiano Ronaldo czy Leo Messi. Tam gwiazdą jest cały zespół.

Słoweniec zdradza, że priorytetem przed dzisiejszym spotkaniem będzie zachowanie czystego konta.

Początek meczu Śląsk-Hannover o godz. 20:45.

Kto wygra mecz?