Waldemar Sobota: Doświadczenie z kadry będzie procentować

Nawet jeśli nie zagram ani minuty w meczach z Czarnogórą i Mołdawią, to i tak zbiorę cenne doświadczenie na zgrupowaniu kadry narodowej - mówi pomocnik Śląska Wrocław Waldemar Sobota.
Sobota od poniedziałku przygotowuje się z reprezentacją Polski do dwóch pierwszych spotkań w ramach eliminacji mistrzostw świata w 2014 roku: piątkowego z Czarnogórą

Dla pomocnika Śląska to już trzecie powołanie do drużyny biało - czerwonych.

Wcześniej Sobota strzelił bramkę w sparingu z Bośnią i Hercegowiną, a ostatnio dostał od nowego selekcjonera Waldemara Fornalika wezwanie na zgrupowanie przed towarzyskim pojedynkiem z Estonią. Polacy przegrali ten mecz 0:1, a zawodnik mistrza kraju nie pojawił się na boisku: - Nawet jeśli tym razem również nie zagram, to zbieram sporo doświadczenia, które będzie procentować w rozgrywkach ligowych. Zgrupowanie nie jest więc czasem straconym. Cieszę się, że mogę być w kadrze, choć oczywiście chciałbym wystąpić w najbliższych spotkaniach - mówi Waldemar Sobota w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu.

Zawodnik Śląska odnosi się także do ostatniego spotkania z Ruchem Chorzów, w którym mistrzowie Polski wygrali 1:0 po golu Mateusza Cetnarskiego z rzutu karnego w samej końcówce spotkania .

- Najważniejsze, że za ten mecz mamy trzy punkty, a w sumie w lidze już sześć. To nie było dla nas wybitnie udane spotkanie, ale wygraliśmy. Zagraliśmy na zero z tyłu, a to jest podstawa do poprawiania swojego dorobku - komentuje Sobota.