Lenczyk "zajechał" piłkarzy? Levy: Czeka nas wiele pracy

We wtorek piłkarze Śląska przeszli testy ergospirometryczne, które miały sprawdzić wydolność ich organizmów oraz poziom wytrenowania. Ich wyniki wypadły zaskakująco słabo.
Trener Śląska Stanislav Levy na konferencji prasowej przed meczem z GKS-em Bełchatów, zapytany przez jednego z dziennikarzy o wyniki wspomnianych testów nie ukrywał, że nie jest z nich zadowolony.

- Wyniki testów już mamy i pokazały one, że czeka nas bardzo wiele pracy aby drużyna osiągnęła taki stan kondycji, jaki sobie wyobrażam. Na pewno nie jest to kwestia krótkiego czasu. Nadzieję do tego, że uda nam się w następnych meczach, daje mi to, że widzę jak gracze pracują na treningach - powiedział Levy.

Szkoleniowiec mistrzów Polski nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy piłkarze są przetrenowani czy niedotrenowani. - Czeka nas dużo pracy i nie chciałbym już o tym więcej mówić - uciął krótko temat.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jest ogromna różnica pomiędzy piłkarzami, którzy w Śląsku trenowali jeszcze za Ryszarda Tarasiewicza, a tymi, którzy ćwiczyli pod wodzą Oresta Lenczyka. Ostatnie testy przeprowadzone przez byłego szkoleniowca podobno również wypadły przeciętnie.Trener Stanislav Levy ze Śląskiem...