Zobacz komu Śląsk i Zagłębie udzieliły rekomendacji w wyborach na prezesa PZPN

Aby 26 października wystartować w wyborach na prezesa PZPN należało zdobyć 15 rekomendacji.
Rekomendacji kandydatom moli udzielać jedynie członkowie Polskiego Związku Piłki Nożnej - a więc kluby ekstraklasy, I ligi oraz wojewódzkie związki piłkarskie. Każdy z nich mógł udzielić trzech rekomendacji. Termin ich składania minął we wtorek o północy

W wyborach na stanowisko prezesa PZPN planowało startować kilkunastu kandydatów. Jednak większość z nich nie zdołała uzyskać 15 rekomendacji i musiała wycofać się z rywalizacji. Sensacją jest fakt, że ze stawki kandydatów odpadł obecny prezes Grzegorz Lato. Przepadli też działacze piłkarscy: Eugeniusz Nowak, Eugeniusz Stanek, Tomasz Jagodziński, czy polityk Ryszard Czarnecki.

Śląsk Wrocław był chyba jedynym klubem w ekstraklasie, który udzielił rekomendacji tylko jednemu kandydatowi - Zbigniewowi Bońkowi. Wprawdzie w środowisku piłkarskim puszczono w obieg plotkę, że Śląsk udzielił również rekomendacji Grzegorzowi Lacie oraz Zdzisławowi Kręcinie, ale okazało się to nieprawdą.

- Śląsk udzielił rekomendacji jedynie Zbigniewowi Bońkowi - podkreśla Michał Mazur, rzecznik Śląska.

Z kolei Zagłębie Lubin poparło na razie dwóch kandydatów - Zbigniewa Bońka oraz Romana Koseckiego. Interesującej rekomendacji udzieliła pierwszoligowa miedź Legnica. Jak powiedział portalowi wroclaw.sport.pl były prezes PZPN Michał Listkewicz, Miedź poparła Grzegorza Latę. Rekomendacja na niewiele się zdał, gdyż Lato nie wystartuje.

Natomiast Dolnośląski Związek Piłki Nożnej dał rekomendację Zbigniewowi Bońkowi.

W wyborach na prezesa PZPN zaplanowanych na 26 października wystartuje pięciu kandydatów: Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina oraz Edward Potok.

Kto zostanie prezesem PZPN?