Sport.pl

Mila: Boniek na prezesa PZPN! Jest inteligentnym i odważnym człowiekiem

Zbigniew Boniek to idealny kandydat na prezesa PZPN. Ma wizję, chce zmian i reform. Jest inteligentnym i odważnym człowiekiem i nie ma kompleksów - twierdzi kapitan Śląska Wrocław, Sebastian Mila.
Sebastian Mila na swoim blogu pisze, że kolejnym prezesem PZPN powinien zostać człowiek niezależny finansowo, którego nie łączy żadna partia ani organizacja. Jego zdaniem powinien on mieć pasję związaną z futbolem i pomysł na uzdrowienie polskiej piłki, w tym szkolenia najmłodszych. Zaznacza także, że jego mottem powinna być poprawa wizerunku, tak by PZPN i piłka nożna przestały kojarzyć się ze wszystkim co złe.

Kapitan Śląska uważa, że nowy prezes powinien być szanowany, bowiem reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Twierdzi też, że wcale nie musi mieć piłkarskiej przeszłości boiskowej, choć zauważa, że zagraniczne kontakty i doświadczenia piłkarskie mogłyby w zarządzaniu jedynie pomóc. Zdaniem 30-krotnego reprezentanta Polski jest tylko jedna osoba, która spełnia wspomniane wyżej kryteria.

- Chciałbym, żeby w październikowych wyborach o fotel prezesa wygrał Zbigniew Boniek. Jest dla mnie idealnym kandydatem. Jest niezależny i posiada ogromne doświadczenie. Ma wielkie znajomości w świecie futbolu, co na pewno pomogłoby w polityce zarządzania związkiem. On wie, jak funkcjonują największe związki piłkarskie, w tym UEFA zarządzana przez jego przyjaciela, Michela Platiniego. Jest osobą, która nie będzie bała się zmian i reform - twierdzi Mila i kontynuuje: - Najbardziej podobała mi się wypowiedź Zbigniewa Bońka, kiedy powiedział, że nie chce brać wypłaty za prezesurę, ale chciałby wydać dużo więcej pieniędzy na realizacje swoich pomysłów niż jego poprzednik. Ma wizję. Chce to zrobić, jak podkreśla, dla dobra polskiej piłki. Jest bardzo inteligentnym i odważnym człowiekiem, nie ma kompleksów. Jest pewny siebie. Szkoda tylko, że w naszym kraju nie zawsze jest to dobrze odbierane.

Przypomnijmy, że w wyborach na prezesa PZPN zaplanowanych na 26 października wystartuje pięciu kandydatów: Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina oraz Edward Potok.

Kto zostanie prezesem PZPN?
Więcej o:
Komentarze (3)
Mila: Boniek na prezesa PZPN! Jest inteligentnym i odważnym człowiekiem
Zaloguj się
  • sexsystem

    Oceniono 10 razy -8

    Boniek to to samo co Lato tylko płynniej mówi, potrzeba kogos z tego zegenerowango piłkarskiego srodowiska. Tak jak dyrektorem szpitala nie musi byc lekarz tak prezesem pzon nie musi byc były piłkarz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX