Śląsk Wrocław przegrał aż 2:5 w sparingu z Ruchem Chorzów

Śląsk Wrocław wysoko bo aż 2:5 przegrał w sparingu z Ruchem Chorzów.
Śląsk przystąpił do meczu z Ruchem bez kilku podstawowych zawodników. Jak informuje strona internetowa klubu trener Stanislav Levy dał wolne Marianowi Kelemenowi, natomiast Dalibor Stevanović, Cristian Diaz i Johan Voskamp wciąż trenują indywidualnie, by powrócić do pełni zdrowia. Z kolei Sylwester Patejuk w przerwie na mecze reprezentacji wziął ślub, dlatego jego również zabrakło go podczas meczu, rozgrywanego w Brzegu.

Chorzowianie szybko objęli prowadzenie. Już w 5. minucie Andrzej Niedzielan minął wychodzącego z bramki Rafała Gikiewicza i kierując piłkę do pustej bramki otworzył wynik spotkania. Kilka chwil potem było już 2:0 dla Ruchu, a na listę strzelców wpisał się Maciej Jankowski. Marcin Kikut po rajdzie prawym skrzydłem uderzył z ostrego kąta, bramkarz Śląska odbił futbolówkę pod nogi nadbiegającego Jankowskiego, a napastnik z bliska dopełnił formalności.

Wrocławianie stwarzali sobie sytuacje, ale to Ruch zdobył kolejnego gola. W 35. minucie po dośrodkowaniu Michała Kołodziejskiego Jankowski pokonał Gikiewicza strzałem głową w długi róg. Jeszcze przed przerwą mistrzowie Polski nieco zmniejszyli straty. Piotr Stawarczyk sfaulował w polu karnym Piotra Ćwielonga, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Sebastian Mila. Po 45 minutach Śląsk przegrywał z Ruchem 1:3.

Niedługo po zmianie stron Niebiescy znów zmusili golkipera WKS-u do kapitulacji. Najpierw w 49. minucie po zagraniu z prawej strony bramkę głową zdobył Andrzej Niedzielan, a kilkadziesiąt sekund indywidualny rajd skutecznie wykończył Mateusz Kwiatkowski.

Mimo wielu okazji, wrocławianie nie zmniejszyli już strat do wicemistrzów Polski. Z dystansu potężnie uderzali Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak i Rok Elsner, ale za każdym razem brakowało precyzji. Tuż przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Mateusz Cetnarski, który wykorzystał dobre podanie Sebastiana Mili.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:5 (1:3)

Bramki: Mila 45 (k), Cetnarski 90 - Niedzielan 5, 49, Jankowski 14, 35, Kwiatkowski 51

Śląsk: Gikiewicz - Socha (46 Kowalczyk), Jodłowiec, Grodzicki (61 Wasiluk), Pawelec (46 Spahić), Elsner, Kaźmierczak, Ćwielong (52 Góral), Mila, Mraz (46 Cetnarski), Ł.Gikiewicz (79 Dankowski).

Ruch: Kamiński (46 Pesković) - Djokic (46 Mularczyk), Sadlok (46 Komor), Stawarczyk (46 Lewiński), Kołodziejski, Kikut, Malinowski (46 Straka), Starzyński (46 Lisowski), Zieńczuk (46 Kreft), Jankowski (46 Kwiatkowski), Niedzielan.