Kibole Śląska Wrocław zdemolowali pociąg, którym jechali na mecz do Gdańska [WIDEO]

Kibole Śląska zdemolowali pociąg, którym jechali na mecz z Lechią do Gdańska. Przez okno wyrzucali nawet klapy od sedesu.
Informację podała stacja telewizyjna TVN24. Kibole Śląska jechali z Wrocławia do Gdańska na niedzielny mecz z Lechią. Grupa liczyła ponad 800 osób. Przygotowano dla niej cztery pierwsze wagony składu pociągu. Jednak kiboli nie zmieścili się w tych wagonach, przegonili innych podróżnych i zajęli sześć wagonów.

Jak relacjonowali podróżni w czasie jazdy pociągu kibole niszczyli sprzęty w środku, malowali sprayem wnętrza przedziałów. Przez okno wyrzucali nawet klapy od sedesu.

- To był tłum na którym nikt nie panował przyznał Krzysztof Duda, kierownik pociągu na trasie z Bydgoszczy do Gdyni. - Wychylali się z każdego wagonu, wyzywali, rzucali butelkami, na widok policjantów ta agresja była jeszcze większa - cytuje kierownika pociągu internetowa strona TVN24.

Przerażeni ludzie i obsługa uciekła na koniec pociągu. Według informacji policji w Poznaniu zatrzymano kilka osób.

Ostatnie kilometry, już w województwie pomorskim, w pociągu nie było żadnej ochrony, gdyż policjanci wysiedli wcześniej, na granicy województwa kujawsko-pomorskiego. A ci z Pomorza nie otrzymali żadnego zgłoszenia, że potrzebna jest interwencja.

Czy kibice Śląska powinni zostać ukarani?