Sport.pl

Waldemar Sobota o meczu z Lechią: Pokazaliśmy charakter

Śląsk Wrocław po pełnym emocji spotkaniu wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:2, choć w pewnym momencie przegrywał już 0:2. - W tym meczu pokazaliśmy charakter - stwierdził pomocnik Śląska, Waldemar Sobota.
- Zaraz po przerwie straciliśmy gola na 0:2, dlatego tym bardziej cieszy to, że pokazaliśmy charakter i udało nam się wygrać to spotkanie. Punkty jadą do Wrocławia i dopisujemy je do swojego dorobku - powiedział pomocnik wrocławskiej drużyny, Waldemar Sobota.

Skrzydłowy Śląska przez blisko dziesięć dni przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która najpierw zmierzyła się towarzysko z RPA (1:0), a później w ramach eliminacji do mistrzostw świata zagrała z Anglią (1:1). Sobota zagrał tylko w tym pierwszym spotkaniu.

- W przerwie reprezentacyjnej byłem tylko na dwóch klubowych treningach, resztę na zgrupowaniu reprezentacji, dlatego nie odczułem tych ciężkich treningów na własnej skórze, ale na kadrze także mocno ćwiczyliśmy. Na pewno nie było to czas stracony - tłumaczy piłkarz.

Dzięki wygranej z Lechią Śląsk awansował na trzecie miejsce. Pozostanie na nim przynajmniej do wieczora, bowiem wówczas Legia Warszawa, która traci do wrocławian jeden punkt zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Więcej o: