Polska Ekstraklasa wspiera akcję Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie

Rozpoczynająca się w piątek 10. kolejka meczów T-Mobile Ekstraklasy będzie finałem akcji Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie. Projektowi patronuje UEFA Football Against Racism in Europe (FARE Network) i Stowarzyszenie "NIGDY WIĘCEJ" koordynujące kampanię "Wykopmy Rasizm ze Stadionów".
 Celem Tygodni Akcji Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (Action Weeks Football Against Racism in Europe) jest zwalczanie dyskryminacji i świętowanie wielokulturowego piękna piłki nożnej, niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, czy wyznania, tak piłkarzy jak i kibiców. Inicjatywy z tym związane obejmują ponad 40 krajów w Europie. Mają one służyć promocji pozytywnych postaw na boisku i na trybunach.

Ekstraklasa SA w pełni wspiera ideę walki z rasizmem w piłce nożnej. W swej działalności wspiera tolerancję i postawę Fair Play na wszystkich stadionach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Podczas 10 kolejki spikerzy odczytają przed meczami specjalne przesłanie, oto jego treść:

"Piłka nożna należy do nas wszystkich! Chcemy oglądać piękne mecze - bez dyskryminacji i rasizmu. Dla nas, fanów futbolu, liczy się piękno gry, gry wolnej od rasistowskich okrzyków i symboli. Dlatego wspólnie mówimy: wykopmy rasizm ze stadionów!

Kibic, to człowiek odważny i oddany klubowi, który dopinguje swojej drużynie na dobre i na złe. To człowiek, dla którego liczą się barwy klubowe, a nie kolor skóry. Dla którego ważny jest duch Fair Play oraz szacunek dla innego kibica. Tylko taka gra nas interesuje, tylko taka postawa napełnia nasze serca dumą. Bo piłka jest jedna, ale ma wiele kolorów. Rasizm dzieli ludzi, futbol ludzi łączy! Razem wykopmy rasizm ze stadionów!"