Sport.pl

Policzono straty po burdach kiboli w czasie derbowego meczu Śląska z Zagłębiem

W derbach kibole dokonali zniszczeń na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są dokładne szacunki
34 614 zł - na tyle oszacowano straty po derbach Dolnego Śląska, w których Śląsk grał z Zagłębiem Lubin. Zniszczeń na Stadionie Miejskim dokonali głównie kibole gości, demolując przeznaczone dla nich toalety na obiekcie.

Piłkarskie derby Dolnego Śląska odbyły się 28 października, a Śląsk przegrał wówczas z Zagłębiem 0:2. W trakcie meczu kibole obu drużyn obrzucali się przekleństwami i wyzwiskami oraz odpalili zakazane prawem race świetlne. Dodatkowo kibole z Lubina bombardowali obiekt, zdemolowali stadionowe toalety na sektorze gości. Wyrwali umywalkę, kaloryfer, zniszczyli ściany. Zagłębie za ich zachowanie przeprosiło i obiecało, że straty na Stadionie Miejskim pokryje. Dziś wiadomo już precyzyjnie, ile lubinianie będą musieli zapłacić. - Straty oszacowano na 34 614 zł i 31 gr - mówi Adam Burak ze stadionowej spółki Wrocław 2012. Jak przyznaje, zniszczone pomieszczenia na stadionie nie zostały jeszcze odnowione. Prawdopodobnie stanie się to dopiero, gdy właściciel obiektu otrzyma zwrot kosztów zniszczeń.

Ponad 34,5 tys. zł to niejedyne pieniądze jakie Zagłębie będzie musiało zapłacić za zachowanie swoich kiboli. Poza tym na lubiński klub Komisja Ligi nałożyła karę 10 tys. zł i zakaz wyjazdowy obejmujący pięć spotkań. Śląsk dostał zaś 20 tys. zł grzywny i dwa mecze zakazu wyjazdowego.

Więcej o:
Komentarze (3)
Policzono straty po burdach kiboli w czasie derbowego meczu Śląska z Zagłębiem
Zaloguj się
  • malw

    Oceniono 3 razy 3

    po polsku mówi się "w sektorze gości" i "w obiekcie" albo "na terenie obiektu"...
    a poza tym dobrze, że zapłacą, szkoda, że mają tyle udogodnień, a zawsze kończy się tak samo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX