Sport.pl

Skromny kibic do szefów Śląska: Dlaczego utrudniacie dostęp do biletów? [LIST CZYTELNIKA]

Jeżeli zarządzającym Śląskiem zależy na stadionie pełnym kibiców, bardzo proszę, ja skromny kibic, wczytać się w powyższe słowa i wziąć do roboty, bo zaległości macie potężne - pisze jeden z sympatyków wrocławskiego klubu.
Kibic piłkarskiego Śląska Adam Szeliga przesłał do wroclaw.sport.pl list dotyczący funkcjonowania Śląska. Oto jego treść

List otwarty do Zarządu i decydentów Śląska Wrocław

W zeszłym tygodniu przesłałem Państwu krótką notkę na temat budowania frekwencji , a co za tym idzie, budowaniu silnej i sprawnie działającej firmie Śląsk Wrocław. Wysłałem ją do działu marketingu i biura Śląska Wrocław. Nie oczekiwałem odpowiedzi, ale pomyślałem sobie, że może wyjaśnię precyzyjniej, o co w niej chodziło

Jestem typowym piknikiem - ojcem trójki dzieci, pracującym od rana do wieczora. Pójście na mecz jest dla mnie miłym zwieńczeniem tygodnia pracy. Miłym niezależnie od wyniku. Bo przegrywa i wygrywa MÓJ ŚLĄSK.

Wiele marketingowców chciałoby mieć taki produkt do sprzedaży. W miejscu sprzedaży produktu nie trzeba go reklamować ani upowszechniać. Doskonale znany i zazwyczaj powszechnie lubiany. Oczywiście nie w 100 procentach, ale marzeniem sprzedawcy jest produkt trafiający do 60% mieszkańców, będących potencjalnymi klientami.

Według badań Press-service.com.pl Śląsk Wrocław jest klubem, o którym najczęściej się pisze w gazetach i internecie. I nie ma znaczenia, z jakiego powodu. Brak konkurencyjnego produktu - Widzew, ŁKS w Łodzi; Legia, Polonia w Warszawie czy Wisła, Cracovia w Krakowie itp.

W poprzednim sezonie zdobyty tytuł mistrza Polski, który jest swoistym certyfikatem jakości. Szczerze mówiąc, oprócz chleba, nie rozbijając go na jasny, ciemny itd., nie znam podobnie powszechnego produktu we Wrocławiu. Czego należałoby oczekiwać od ludzi, którzy zajmują się sprzedażą powyższego produktu? Tylko zapewnienia ciągłości dostaw i sprawnego systemu sprzedaży. Naprawdę nic więcej. Co więc robią ludzie odpowiedzialni w Śląsku za marketing?

1. Ograniczają dostęp do biletów jak tylko się da.

a. Sprzedaż biletów jedynie w dwóch miejscach we Wrocławiu

b. Wprowadzają irracjonalne godziny otwarcia kas, dla utrudnienia w kolejnych tygodniach, otwarte w różnych godzinach!!!

c. Poprzez sterowanie godzinami otwarcia kas klienci nie są w stanie utrafić na właściwą godzinę.

d. Próba porównania do systemu sprzedaży biletów choćby z Lechem Poznań (naszym geograficznie ligowym sąsiadem) wypada strasznie blado.

Sieć dystrybucji biletów Lecha to 1 przy stadionie do tego 9 w punktach partnerskich w Poznaniu i to nie czynnych od 14 do 18 , lecz niektóre od 8 do 21. Oraz sieć 24 punktów partnerskich w miejscowościach województwa wielkopolskiego, większość z możliwością wyrobienia karty kibica!!!

e. Kibice spoza Wrocławia są zmuszani do przyjazdu do Wrocławia, a czasem są to spore odległości. Problemy z kupnem biletu mają wrocławianie, ale proszę pamiętać o kibicach z Trzebnicy, Oleśnicy czy Bystrzycy Kłodzkiej.

2. Spójną kibicowską grupę segregują na uczniów, studentów, dzieci.

a. Dzieci nie są klientami - nie one podejmują decyzję zakupową, oddzielając je od rodziców, robi się tylko krzywdę sprzedaży dla doraźnego wyniku.

b. Student lub uczeń, chcąc kupić bilet na mecz, musi zerwać się z zajęć - tak czynne są kasy.

3. Praktycznie uniemożliwiają wyrobienie karty kibica, umożliwiającej zakup biletu przez internet.

Jeżeli zarządzającym Naszym klubem zależy na stadionie pełnym kibiców, bardzo proszę, ja skromny kibic, wczytać się w powyższe słowa i wziąć do roboty, bo zaległości macie potężne. Tym razem bardzo proszę o odpowiedź, która nie będzie tylko odpowiedzią dla mnie. Myślę, że zainteresowanych rzeczową oceną jest więcej.

Mimo Waszej ciężkiej pracy nad obrzydzeniem mi tego, dalej KIBIC ŚLĄSKA .

Adam Szeliga

Śląsk w tym sezonie...
Więcej o:
Komentarze (6)
Skromny kibic do szefów Śląska: Dlaczego utrudniacie dostęp do biletów? [LIST CZYTELNIKA]
Zaloguj się
 • krzyniek77

  Oceniono 25 razy 25

  Zgadzam się z powyższym, i chciałbym dodać iż jestem posiadaczem karty kibica a mimo to nie mam dostępu poprzez e-konto do zakupu biletu rodzinnego. Chcąc kupić tai bilet muszę udać się do kasy z dowodem osobistym żony.

 • zalep

  Oceniono 25 razy 21

  Im większy jest ten nasz miś tym więcej dostaniemy. Im większy jest stadion.... Im mniej przychodzi kibiców tym większe dotacje dostaniemy od miasta. Czy to jasne?

 • wukaesik1947

  Oceniono 12 razy 12

  Popieram w 100%! Też jestem posiadaczem karty kibica ale i tak wszystkie bilety "promocyjne" muszę kupować w jednej z dwóch kas. A same promocje to jak kulą w płot. Bardziej człowieka wkur.... niż zachęcają do przyjścia na stadion. Chyba czas kilku osób w klubie dobiegł końca. Przydał by się powiew świeżości, zarówno w zarządzie, jak i RN.

 • jp-70

  Oceniono 6 razy 6

  Co kilka tygodni można przeczytać, w usłyszeć we wrocławskich mediach, że dystrybucja biletów na mecze kuleje i co? I nic, od ponad roku pojawiają się ze strony władz klubu obietnice, że już nad tym pracują. Jak widać nie skutecznie i czas już wielki na efekty, albo oddanie sprawy w innym, którzy rozwiążą problem

 • ksiegarnia2

  Oceniono 8 razy -8

  Ciekawy list KIBICA ,gratuluje merytoryczności i wpięcia się z problemem zawieszonym gdzieś miedzy meczami słabymi a tym jeszcze słabszymi Twojego ukochanego KIBICU Śląska ,ja jednak jestem pewny ,ze władze miasta cichaczem poczekaja aż opadną pretensje i emocje zwiazane z dystrybucją biletów i przedłużą dla świetego spokoju o 2 godziny czas otwarcia kas na obu stadionach.Tym samych nie bedą mieli na sumieniu przymusowe ucieczki studentów z uczeli w celu zakupu deficytowego i ogromnie pożądanego towaru jakim jest wejściówka na piknikową impreskę gdzie w roli dostarczyciela łez i wzruszeń i radości powinien byc Twój Śląsk i jego zapychająca dech w piersiach gra.Niestety jest inaczej, gra nie przyciąga widzów bo kuleje skuteczność ,pomysł na gre ,brak woli zwycięstwa.Domagamy się aby było więcej kas biletowych ,dystrybucja w każdym polsatowskim punkcie obsługi klienta ,może nawet po Empikach ,to pewnie i słuszny postulat ale najpierw jakość gry Ślaska ,później na potrzeby zwiększone i pobudzonę efektowną grą odpowiedzą władze wieksza ilością punktów dystrybucyjnych .Nie wierzę w to ,że bedzie tak jak na Lechu ,że jest regularnie 25-30 tys bez względu na range rywala z jakim mierzy sie Lech Poznań ,bo to ,że tyle ich przychodzi to zasługa świetnej dystybucji biletów .Poznaniacy są inni niż wrocławianie ,my spszyjamy wandalom i stadionowym zadymiarzą rodem z Oporowskiej ,poznaniacy nie mają wrogów i w zadnych innych klubach nie przywiazuje sie uwagi do tzw meczów przyjaźni które niestety rodzą alternatywe ,że istnieją mecze nienawiści ,wiec wychodzi na to ,że kibice Ślaska mają kosę i wieczne porachunki z 13 druzynami z Ekstarklasy .Byłem w zeszłym roku na meczu z Wisła ,przegranym przez Ślask 0:1 ,to był tzw mecz przyjaźni ale uwiesz mi na poczych krzesełkach i dolnych i górnych twrało upodlenie moralności i zezwierzęcenie garstki kiboli .
  Nie chce zabierac swojej rodziny na taki tłok niegatywnych emocji ,pójdę jak bedę miał wokół siebie wolne sektory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX