Sport.pl

Wrocław chce organizować mecze piłkarskiej reprezentacji Polski: Co na to PZPN?

Spółka Wrocław 2012 chce, aby w przyszłym roku na Stadionie Miejskim swoje mecze grała piłkarska reprezentacja Polski. Ale realizacja tych planów może być trudna.
Plany spółki Wrocław 2012 związane z meczami reprezentacji Polski wynikają z tego, że teoretycznie powinny być to przedsięwzięcia dochodowe. Spółka wynajmuje stadion PZPN i bierze za to pieniądze. Operatora obiektu nie interesuje, czy przedsięwzięcie będzie dochodowe, czy nie. On swoje pieniądze zarobi na wynajmie stadionu.

Wrocław chce starać się o organizację meczów w ramach eliminacji do finałów mistrzostw świata z Ukrainą oraz San Marino. Z Ukrainą mamy zagrać 22 marca, a z San Marino 26 marca 2013 roku. W przyszłym roku w eliminacjach MŚ 2014 w Polsce zagramy jeszcze 6 września z Czarnogórą.

- Na razie PZPN nie podjął jeszcze decyzji, gdzie w 2013 roku reprezentacja Polski zagra spotkania eliminacyjnie - mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu PZPN. - Oczywiście bierzemy pod uwagę fakt, że wiele osób chce, aby reprezentacja rozgrywała najważniejsze mecze na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jednak podkreślam, że ostateczna decyzja nie zapadła. Nowy zarząd chce, aby poszczególne miasta składały nam oferty na organizację meczów, a później wybierzemy tę najlepszą. Robimy tak, aby ustalać jak najniższe, jak najkorzystniejsze ceny biletów dla kibiców. Nowe władze związku zdają sobie sprawę, że spotkania drużyny narodowej organizuje się przede wszystkim dla kibiców i to o nich będziemy dbali - podkreśla Padewski.

Trudno już dziś oceniać szanse Wrocławia, ale jest prawdopodobne, że do meczu z Ukrainą dojdzie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Natomiast mecz z San Marino może nie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy widzów, więc PZPN będzie chciał zorganizować ten pojedynek na mniejszym obiekcie w Kielcach, Lubinie czy podobnym obiekcie.

- Rzeczywiście, z San Marino możemy zagrać na stadionie nie większym niż na 20 tysięcy widzów - kończy Padewski.

Zmiana strategii zarządzania stadionem przez Wrocław 2012 wynika z faktu, że do tej pory imprezy organizowane na tym obiekcie przyniosły wielomilionowe straty. Szczególnie duży piłkarski turniej Polish Masteres oraz koncert Queen.

Do tej pory na wrocławskim Stadionie Miejskim reprezentacja Polski zagrała trzy razy: w listopadzie 2011 roku z Włochami (0:2), w czerwcu 2012 podczas Euro z Czechami (0:1) i we wrześniu 2012 z Mołdawią (2:0).

Więcej o:
Komentarze (2)
Wrocław chce organizować mecze piłkarskiej reprezentacji Polski: Co na to PZPN?
Zaloguj się
 • eduardo70

  Oceniono 6 razy 4

  Bo Wrocław jak Warszawa powinien nazwać swój obiekt narodowym i kasę na utrzymanie płaciło by państwo. Warszawa zrobiła tak ze Stadionem X-Lecia i problem utrzymania z głowy. A co do meczów Repry. Wiekszość Polaków chce aby repręzentacja wzorem Niemiec,Hiszpanii,Włoch,Holalandii czy nawet Francji rozgrywała swoje mecze na różnych stadionach bo jest dobrem całego kraju a nie tylko Warszawy :)

 • glabian

  Oceniono 2 razy 2

  Chore rozumowanie!
  Mecz Anglia - San Marino na Wembley obejrzało 85654 widzów. Głównie z dwóch powodów: po pierwsze - oni kibicują swojej drużynie a nie ogladają rywali; po drugie - gdyby nie przyszli na San Marino to mieliby problemy ze zdobyciem biletu na ciekawsze mecze.
  Jaki z tego morał dla Polaków? Zagrać mecz w Kielcach. Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX