Śląsk Wrocław sprawdzi wyróżniających się piłkarzy z III ligi

Rafał Figiel i Sebastian Górski z Lechii Zielona Góra będą testowani w weekend przez Śląsk Wrocław.
Lechia Zielona Góra jest liderem III ligi, grupy dolnośląsko-lubuskiej, a wspomniani gracze należą do wyróżniających się zawodników w drużynie. 21-letni Figiel jest napastnikiem, w tym sezonie wystąpił w 14 meczach i strzelił 10 goli. Górski jest o rok młodszy i występuje w obronie. W obecnych rozgrywkach zagrał w 16 spotkaniach i zdobył trzy bramki.

Oprócz tych piłkarzy testy w Śląsku przejdzie jeszcze dwóch graczy Ślęzy Wrocław, która w tabeli jest tuż za Lechią. Mistrzowie Polski sprawdzą 23-letniego bramkarza Marcina Gąsiorwskiego (15 spotkań w tym sezonie) i jego rówieśnika pomocnika Rafała Brusiło (16 meczów i 6 goli).

Wspomniana czwórka testy rozpocznie w sobotę, a zakończą się one w poniedziałek. Decyzję odnośnie do przyszłości tych graczy ma podjąć Stanislav Levy wraz ze sztabem szkoleniowym.

Bardzo prawdopodobne, że z wypożyczenia do Śląska wróci obrońca Dawid Abramowicz, który nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie I-ligowej Olimpii Grudziądz. We Wrocławiu chcą przyjrzeć się także napastnikowi Jakubowi Więzikowi, który gra na zapleczu ekstraklasy w ŁKS-ie Łódź.

W jakiej formacji Śląsk potrzebuje wzmocnień?