Mecz Śląska Wrocław z Lechem Poznań poprowadzi aż sześciu sędziów!

Aż sześciu arbitrów - główny, dwaj asystenci liniowi i dwaj bramkowi oraz jeden techniczny - będzie sędziować dzisiejszy wyjazdowy mecz Śląska Wrocław z Lechem Poznań. Początek o godz. 20.45.
Do końca rundy w jednym spotkaniu każdej kolejki obsada sędziowska powiększona jest o kolejnych dwóch arbitrów, którzy stoją za bramkami. W piątkowym meczu Lecha ze Śląskiem tę funkcję pełnić będą Hubert Siejewicz (Białystok) oraz Robert Małek (Zabrze).

Głównym rozjemcą dzisiejszego spotkania w Poznaniu będzie Paweł Gil z Lublina. Na linii pomagać mu będą Krzysztof Myrmus z Katowic oraz Marcin Borkowski z Lublina, z kolei sędzią technicznym będzie Konrad Sapela z Łodzi.

Gil gwizdał Śląskowi w tym sezonie już trzy razy. W tych meczach mistrz Polski odnotował zwycięstwo (2:0 z Koroną Kielce), remis (1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) i porażkę (0:1 z Wisłą Kraków). W obecnych rozgrywkach ten 36-letni arbiter sędziował 12 meczów (dziesięć T-Mobile Ekstraklasy i dwa Ligi Mistrzów), w których pokazał 65 kartek (59 żółtych i 6 czerwonych) oraz podyktował trzy rzuty karne.

Czy Śląsk wygra z Lechem?