Lech - Śląsk: Czy wrocławianom grozi przegrana walkowerem za grę nieuprawnionego piłkarza?

Tuż po meczu Lecha ze Śląskiem na forach internetowych wielu sportowych portali pojawiły się informacje, że wrocławianie przegrają ten mecz walkowerem.
Kibice sugerowali, że Lech powinien wygrać mecz walkowerem. Dlaczego? Ze względu na grę w barwach Śląska pomocnika Roka Elsnera. Przed tygodniem w spotkaniu z Jagiellonią Białystok Elsner pojawił się w końcówce meczu i został ukarany żółta kartką. Komentatorzy Canal+ stwierdzili wówczas, że Elsner zobaczył już czwartą żółtą kartkę w tej rundzie i w efekcie nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu. Czyli w pojedynku z Lechem Poznań.

Jednak Elsner znalazł się w kadrze wrocławian na ten pojedynek i zagrał w nim. Czy Śląsk popełnił błąd, że wystawił słoweńskiego pomocnika w tym meczu?

- Elsner mógł zagrać w tym meczu, gdyż podczas spotkania z Jagiellonią zobaczył dopiero trzecią żółtą kartkę w tych rozgrywkach - podkreśla Michał Mazur, rzecznika prasowy Śląska Wrocław.

Z informacji przedstawiciela Śląska jednoznacznie wynika, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i Śląskowi nie grozi przegrana walkowerem.