Czy Śląsk specjalnie oddawał punkty rywalom? Głupia, niszcząca futbol insynuacja

Wielu kibiców we Wrocławiu jest przekonanych, że Śląsk w niedawnych meczach z Zagłębiem Lubin, Wisłą Kraków i Jagiellonią Białystok nie wygrał specjalnie.
Wszystko przez to, że wrocławska drużyna "oddaje" innym zespołom punkty za mecze z minionego sezonu, które zapewniły jej mistrzostwo Polski.

Dla głosicieli piłkarskich teorii spiskowych, wszystko układa się w jedną całość. Teraz Śląsk z Zagłębiem przegrał zaskakująco łatwo, z Wisłą specjalnie nie wykorzystał świetnych sytuacji, a gola stracił w ostatniej minucie. Natomiast z Jagiellonią, prowadząc 3:0, dał rywalom w siedem minut doprowadzić do remisu.

Najpierw pomyślałem, że nie warto komentować tych plotek, bo tylko się je uwiarygodni. Jednak nie. Nie można milczeć w obliczu piramidalnych bzdur. Takie plotki i oskarżenia to kompletny idiotyzm.

Mistrzom Polski naprawdę wiele można zarzucić: że są w słabej dyspozycji, że popełniają juniorskie błędy, że kompromitująco słabo prezentują się w destrukcji. Ale oskarżanie ich bez żadnych dowodów o sportową nieuczciwość jest totalnym absurdem.

Czy gdyby wrocławianie chcieli rzeczywiście oddać punkty, to czekaliby do ostatniej sekundy meczu w Krakowie, czy doprowadziliby do sytuacji, w której trzy gole z Jagiellonią stracili w siedem minut?

W polskiej futbolowej rzeczywistości, przez lata skażonej trucizną korupcji, takie zarzuty są dla sportowca dyskwalifikujące, przekreślają jego dotychczasowy dorobek. Czy więc naprawdę wyznawcy teorii spiskowych uważają, że kapitan Śląska Sebastian Mila piłki do pustej bramki Wisły nie skierował dlatego, że nie chciał, bo wrocławianie musieli ten mecze przegrać?

Piłkarzy można krytykować, można przestać chodzić na ich mecze, ale istnieje granica przyzwoitości, której przekraczać się nie powinno.