Mila zagrał dwieście meczów w polskiej ekstraklasie: Naprawdę? Nie wiedziałem

Piątkowy mecz z Legią Warszawa był dwusetnym występem Sebastiana Mili w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce! Sam piłkarz o jubileuszu dowiedział się po spotkaniu.
Kapitan Śląska uczcił ten jubileusz asystą przy bramce Tomasza Jodłowca, która mistrzom Polski dała zwycięstwo nad aktualnym liderem T-Mobile Ekstraklasy.

- Mówiąc szczerze, to nawet nie zdawałem sobie sprawy, że w piątek obchodzę taki jubileusz. To naprawdę dobry wynik i cieszę się, że udało mi się go osiągnąć. Mam nadzieję, że tych spotkań na najwyższym poziomie będzie jeszcze więcej, choć do lidera w tej klasyfikacji Marka Chojnackiego jeszcze trochę mi brakuje - śmieje się zawodnik.

Jak podano na oficjalnej stronie internetowej Śląska, Sebastian Mila w ekstraklasie zadebiutował 9 marca 2002 roku w spotkaniu Groclinu Grodzisk Wielkopolski z Widzewem Łódź. Na dwieście spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej złożyły się 74 pojedynki w Groclinie, 12 w ŁKS-ie i aż 114 w Śląsku Wrocław. W meczach tych kapitan Śląska zdobył 37 bramek (14 w Groclinie i 23 w Śląsku).

Rekordzistą pod względem występów w ekstraklasie jest Marek Chojnacki, który zagrał w niej 452 razy.