Juniorzy Śląska Wrocław zagrają z Fiorentiną, Hajdukiem Split oraz Sturmem Graz

Hajduk Split, Sturm Graz i ACF Fiorentina to rywale juniorów starszych Śląska w rozpoczynającym się w poniedziałek włoskim turnieju towarzyskim Karol Wojtyla Cup.
Do Włoch pojedzie dwudziestu młodych zawodników Śląska z drużyny juniorów starszych, która wywalczyła tytuł najlepszego zespołu w swojej kategorii wiekowej na Dolnym Śląsku i awansowała do przyszłorocznej Ligi Makroregionalnej.

- To dla nich doskonała okazja do nabrania nowych doświadczeń przed walką o awans do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski juniorów, a także forma nagrody za dobrą postawę w rundzie jesiennej. Mamy naprawdę zdolnych chłopaków, którzy lada moment mogą nie tylko wskoczyć do kadry Młodego Śląska, ale i - kto wie - nawet do pierwszej drużyny. Trener Stanislav Levy na bieżąco monitoruje ich postępy - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Jak pisze oficjalna strona internetowa Śląska, prowadzony przez Arkadiusza Batora Śląsk trafił do grupy B turnieju Karol Wojtyla Cup. Jego przeciwnikami będą austriacki Sturm Graz (10 grudnia), włoska Fiorentina (11 grudnia) oraz chorwacki Hajduk Split (12 grudnia).

Ostatniego dnia turnieju - 13 grudnia - dojdzie do meczu finałowego, w którym zwycięzca grupy B zmierzy się z najlepszą ekipą grupy A (rywalizują w niej Lazio, Roma, L.N.D. Rappresentative oraz Citta di Marino).

Kadra Śląska na turniej Karol Wojtyla Cup:

Bramkarze: Wojciech Kocielski, Kornel Sagan, Jakub Wrąbel;

Obrońcy: Kamil Dankowski, Rafał Mikła, Piotr Reczka, Sebastian Szefner, Marcin Wdowiak, Kamil Wrótny;

Pomocnicy: Nikodem Aleksandrowicz, Maksymilian Dawidow, Paweł Kohut, Daniel Łuczak, Patryk Misik, Adrian Repski, Grzegorz Rodzik, Mateusz Tetłak, Paweł Uliczny;

Napastnicy: Daniel Piechno, Marcin Przybylski.