Piłkarze ekstraklasy oceniają siebie: Sernas najbardziej przereklamowany, Pawłowski i Mila niedocenieni, Małek - najgorszy sędzia

Darvydas Sernas z Zagłębia Lubin jest najbardziej przereklamowanym graczem ekstraklasy, Sebastian Mila ze Śląska Wrocław jednym z najbardziej grających fair, a Szymon Pawłowski z Zagłębia - jednym z najbardziej niedocenianych zawodników ligowych. Tak głosowali piłkarze w specjalnej ankiecie przeprowadzonej przez Canal+.
Stacja telewizyjna Canal+ przeprowadziła wśród piłkarzy T-Mobile Ekstraklasy ankietę, w której trzeba było odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Na przykład: Kto jest najbardziej przecenionym, kto najbardziej niedocenionym piłkarzem w naszej lidze, na którym boisku jest najlepsza murawa, a gdzie najgorsza? Kto był najlepszym, a kto najgorszym sędzią w tej rundzie? Gdzie są najlepsi kibice, a na którym stadionie najgorsi? Której drużynie sędziowie prowadzą mecze najbardziej po "gospodarsku"? Ankieta była anonimowa i wypełniali ją piłkarze wszystkich klubów T-Mobile Ekstraklasy.

Snajper bez goli

W kategorii najbardziej przeceniony zawodnik zdecydowanie "triumfował" Darvydas Sernas z Zagłębia Lubin . Napastnik uzyskał 13,5 procent głosów i wyprzedził Ireneusza Jelenia (7,6 procent), który już pożegnał się z naszą ekstraklasą. Trzeci był Marcin Kamiński z Lecha (7,2 procent wskazań).

Sernas tylko dwukrotnie w tym sezonie znalazł się w pierwszym składzie "Miedziowych" w rundzie jesiennej. Łącznie Sernas rozegrał tylko 200 minut w obecnych rozgrywkach, nie strzelając żadnej bramki! A zarabia ogromne pieniądze - około 100 tys. zł miesięcznie, co zaszokowało samego prezesa spółki KGHM SA. Zagłębie chętnie sprzedałoby albo wypożyczyło litewskiego zawodnika, ale jest problem z chętnymi na transakcję. Gdzie Sernas zarobi tak ogromne pieniądze za tak kiepską grę?

Pawłowski i Mila niedocenieni

Natomiast inny gracz Zagłębia Szymon Pawłowski (5,1 procent głosów) jest na trzeciej pozycji wśród graczy najbardziej niedocenionych. Pawłowski był zdecydowanie wyróżniającą się postacią nie tylko Zagłębia, ale i całej ekstraklasy. Gra rewelacyjnie - strzelił sześć bramek w lidze i był najlepszym zawodnikiem Zagłębia. Wystąpił również dwukrotnie w reprezentacji Polski, strzelając jedną bramkę. Pawłowski chce odejść z Lubina już teraz i spróbować sił w lidze zagranicznej.

W tej samej kategorii, a więc najbardziej niedocenionych zawodników, na piątym miejscu znalazł się kapitan Śląska Wrocław Sebastian Mila (3,2 procent głosów). W tej kategorii zwyciężył Mariusz Przybylski z Górnika Zabrze (8,9 procent), a drugi był Łukasz Broź z Widzewa Łódź (6,5 procent).

Mila trafił jeszcze do dwóch innych klasyfikacji - zajął trzecie miejsce w kategorii "najbardziej grający fair zawodnik" (8,5, procent). W tej klasyfikacji zdecydowanie wygrał Michał Żewłakow z Legii (18,5 procent głosów) przed Edim Andradiną z Pogoni (11,5 procent).

Natomiast w kategorii "najlepiej wyszkolony technicznie" Mila był piąty (3,5 procent głosów ). Tu pewnie zwyciężył Razak Traore z Lechii (29,6 procent), drugi był Danijel Ljuboja (20 procent).

Trudny Lenczyk

Do ankiety "załapał" się były szkoleniowiec wrocławian Orest Lenczyk. Trafił do intrygująco brzmiącej kategorii "trener, z którym nie chciałbym pracować". Lenczyk zajął tu czwarte miejsce (9,6 procent głosów). Piłkarze najbardziej nie chcieliby pracować z Marcinem Sasalem z Podbeskidzia (16,7) i Michałem Probierzem (14,6) z Bełchatowa.

Pozostałe najciekawsze kategorie

Największy "naciągacz": 1. Miroslav Radović 2. Luis Henriquez 3. Mehdi Ben Dhifallah 

Największy twardziel: 1. Radosław Sobolewski 2. Thomas Phibel 3. Cezary Wilk

Najlepszy sędzia 1. Tomasz Musiał 2. Hubert Siejewicz 3. Szymon Marciniak

Najsłabszy sędzia: 1. Robert Małek 2. Marcin Borski 3. Daniel Stefański

Najlepsza publiczność: 1. Lech Poznań, 2. Legia Warszawa, 3. Lechia Gdańsk

Najgorsza publiczność: 1. Bełchatów, 2. Podbeskidzie, 3. Ruch

Najlepsza murawa: 1. Jagiellonia, 2. Pogoń, 3. Polonia

Najgorsza murawa: 1. Korona, 2. Podbeskidzie, 3. Lech

Stadion, na których sędziowie prowadzą mecze najbardziej "po gospodarsku": 1. Legia, 2. Wisła, 3. Lech

Trener, z którym najbardziej chciałbym pracować: 1. Jan Urban, 2. Michał Probierz, 3. Adam Nawałka