Zygmunt Solorz nie chce sponsorować Śląska. Chce zakończyć współpracę z Wrocławiem

PRZEGLĄD PRASY. Właściciel Polsatu Zygmunt Solorz w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? mówi, że nie jest zainteresowany sponsorowaniem mistrza Polski Śląska Wrocław. Zapewnia również, że tak jak w klub wszedł, tak może z niego wyjść.
Właścicielami Śląska są: grupa Polsat i miasto Wrocław. Spółka Zygmunta Solorza ma w klubie 51 procent udziałów, a gmina 49 procent. Między stronami od dłuższego czasu trwa pat dotyczący finansowania ekipy mistrza Polski. Od początku roku pieniądze na funkcjonowanie klubu daje tylko miasto, a Polsat nie przeznaczył na ten cel ani złotówki. Tak naprawdę Zygmunt Solorz od początku chciał bowiem, by Śląsk był niezależny finansowo, a jego utrzymanie finansowała galeria handlowa, która miała powstać obok stadionu. Tej jednak wybudować się nie udało, bo Polsat nie załatwił na nią kredytu.

Teraz w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Zygmunt Solorz przyznaje, że nie jest zainteresowany sponsorowaniem Śląska. Tłumaczy również, że kredytu na galerię nie udało się sfinalizować, bo czasy są trudne, a na rynku panuje kryzys. Miliarder mówi również, że może zakończyć współpracę z miastem, a tak jak Polsat w Śląsk wszedł, tak może z niego wyjść.

Cały problem z rozmową z miliarderem polega jednak na tym, że zaczyna się on od stwierdzenia iż Wrocław chce zakończyć współpracę z Solorzem zakończyć. Tak bowiem podał wczoraj "Fakt" cytując prezydenta Rafała Dutkiewicza. Sam prezydent i jego rzecznik Paweł Czuma tę informację dementowali.Czy Zygmunt Solorz zacznie w końcu inwestować w Śląsk?