Jarosław Fojut: Chciałbym grać dla Barcelony, ale w piłce nożnej wszystko dzieje się bardzo szybko

Przed świętami były obrońca Śląska Wrocław Jarosław Fojut podpisał kontrakt z norweskim Tromso IL. Fojut w Norwegii chce się odbudować po ciężkiej kontuzji kolana i liczy na to, że ze swoim nowym klubem zagra w elitarnej Lidze Mistrzów.
- Oczywiście, chciałbym grać dla Barcelony, ale w piłce nożnej wszystko dzieje się bardzo szybko. Mam nadzieję, że któregoś dnia zagram w Lidze Mistrzów i może dokonam tego właśnie z Tromso. Norweska liga jest dobra, podoba mi się także miasto i klub - mówi w rozmowie z portalem nordlys.no Jarosław Fojut, który ze Śląskiem zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski.

Fojut po zakończeniu poprzedniego sezonu miał przejść do Celtiku Glasgow. Ze szkockim klubem podpisał nawet przedwstępną umowę, która miała obowiązywać od lipca 2012 roku, ale ostatecznie została ona anulowana ze względu na poważną kontuzję kolana 25-letniego obrońcy.

Z Tromso Fojut podpisał 2,5-letni kontrakt, ale ze względu na stan zdrowia podpisał kontrakt, według którego wysokość wynagrodzenia będzie zależała od ilości występów. Ligowy sezon w Norwegii rusza w marcu, ale wciąż nie wiadomo, czy piłkarz, który w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację, będzie wtedy gotowy do gry na sto procent. - Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Mam wielkie zaufanie do sztabu medycznego w klubie i to był jeden z powodów, dla których zdecydowałem się przenieść do Tromso - przekonuje defensor.

W Tromso bardzo liczą na Fojuta i wierzą, że jego umiejętności przydadzą się zespołowi. - To naprawdę dobry obrońca i będzie dla nas wzmocnieniem. Jest bardzo szybkim zawodnikiem, bardzo silny w powietrzu i dobrze grający jeden na jeden. Kilka miesięcy temu był jednym z lepszych zawodników na swojej pozycji w lidze. Poza tym to wciąż młody piłkarz, który ma przed sobą jeszcze co najmniej dziesięć lat grania - powiedział trener Agnar Christensen.

Tromso w poprzednim sezonie zajęło czwarte miejsce i awansowało do Ligi Europy.