Sport.pl

Sebastian Mila: Jak nie będę miał innych ofert, wyjeżdżam do Azerbejdżanu

Sebastian Mila potwierdził, że bardzo poważnie traktuje transferowe oferty z Azerbejdżanu.
Serwis azertag.gov.az podał, że piłkarz Śląska Wrocław Sebastian Mila prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z klubami z Azerbejdżanu i już w styczniu może dojdzie do transferu. Nieoficjalnie wiadomo, że faworytem do sprowadzenia pomocnika Śląska jest Neftczi Baku, w którym teoretycznie mógłby liczyć na zarobki rzędu 450 tysięcy euro rocznie!

Sam piłkarz potwierdził te informacje. Mila podczas rozmowy z Orange Sport przyznał, że oferta z Azerbejdżanu jest bardzo poważna i nie ma mowy o żadnych żartach.

- Czekam do stycznia, jak nie będzie innych ofert, to wyjeżdżam - powiedział Mila.

Piłkarzowi 30 czerwca kończy się kontrakt ze Śląskiem Wrocław i już od stycznia Mila może podpisać umowę z innym pracodawcą. Śląsk na razie zawiesił rozmowy z Milą w sprawie przedłużenia nowego kontraktu, gdyż nie stać go na spełnienie warunków zawodnika. Kapitan mistrza Polski chce za sam podpis na umowie 600 tys. zł. Poza tym wrocławski klub miałby mu płacić około 70 tys. zł netto miesięcznej pensji. Mila skłania się do kontraktu na trzy lata. Zarówno jego menedżer, jak i sam piłkarz podkreślają, że będzie to ostatni dobry kontrakt, jaki w swojej karierze podpisze Mila. Pomocnik ma 30 lat i chce wynegocjować jak najlepsze warunki. Śląsk raczej ich nie spełni.

W Polce zatrudnieniem Mili na pewno może być zainteresowana Lechia Gdańsk. W tym zespole piłkarz zaczynał profesjonalną przygodę i wielokrotnie podkreślał, że chciałby ją zakończyć w tej drużynie. Lechia za wszelką cenę chciała jednak zatrzymać napastnika Razaka Traore, dla którego przygotowała świetny kontrakt - 250 tys. euro za podpis i około 125 tys. zł miesięcznej pensji. Jednak Traore, któremu wygasa kontrakt 31 grudnia, postanowił odejść z Lechii już w styczniu. Gdański klub ma teraz spore pieniądze, jakie może przeznaczyć na innych zawodników. Czy będzie chciał stanąć do rywalizacji z klubami z Azerbejdżanu i sprowadzić Milę?

Czy Sebastian Mila odejdzie ze Śląska?
Więcej o:
Komentarze (33)
Sebastian Mila: Jak nie będę miał innych ofert, wyjeżdżam do Azerbejdżanu
Zaloguj się
 • kyzor

  Oceniono 137 razy 121

  Zdobyć mistrzostwo Azerbejdżanu - BEZCENNE!

 • elvr

  Oceniono 119 razy 91

  biedaku,
  bariera językowa cię tam zje, wypluje i podepcze
  jak w Austrii, jak w Norwegii, równie mocarnych ligach

 • atr8

  Oceniono 103 razy 77

  Powodzenia, tylko za szybko nie wracaj.

 • cwdj

  Oceniono 89 razy 67

  Jak on kocha Lechię, biało-zielona opaska na przegubie na każdym meczu, miłość w oczach i wielka chęć powrotu do Gdańska, gdzie nauczyli go grać w piłkę. A tutaj proszę, jakiś marny klubik z Azerbejdżanu raz dwa gasi wszelkie uczucia, bo daje więcej kasy

 • kabel1111

  Oceniono 69 razy 53

  Ludzie kochani co za czasów ja dożyłem? Niegdysiejsza nadzieja naszej kopanej, obecnie wyróżniający sie "piłkarz" naszej super-hiper ekstraklasy wyjeżdża do Azerbejdżanu i wcale mu nie wstyd

 • m6716

  Oceniono 49 razy 45

  niech wyjeżdża i wprowadza standardy profesjonalizmu jakie promował w Śląsku

 • zalep

  Oceniono 64 razy 44

  Odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu... słońce Azerbejdżanu.

 • avaldek

  Oceniono 47 razy 39

  adieu

 • radek_sziwa

  Oceniono 62 razy 26

  Coz za sportowa ambicja.....Azerbejdzan. Jedz jedz, nikt tu plakac nie bedzie za takim krajowym przecietniakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX