Pawłowski tuż za Błaszczykowskim, a Mila tuż za Obraniakiem. Ciekawy ranking "Piłki Nożnej"

Sebastian Mila ze Śląska jest drugim po Ludoviku Obraniaku polskim ofensywnym pomocnikiem, a Szymon Pawłowski drugim po Jakubie Błaszczykowskim prawym pomocnikiem. Tak przynajmniej wynika z rankingu tygodnika "Piłka Nożna".
Tygodnik przedstawił 77 najlepszych polskich piłkarzy roku 2012 - z rozpisaniem na poszczególne pozycje. Zawodnicy kwalifikowani są również do odpowiednich klas: międzynarodowej, reprezentacyjnej lub krajowej.

Pełne wyniki klasyfikacji na danych pozycjach można zobaczyć tutaj. Wśród środkowych obrońców czwarte miejsce zajmuje były zawodnik Śląska - Piotr Celeban, który obecnie występuje w rumuńskim FC Vaslui. Przed Celebanem znaleźli się Marcin Komorowski z Tereka Grozny, Kamil Glik z Torino FC oraz pierwszy na liście Marcin Wasilewski z Anderlechtu Bruksela.

Wśród prawych pomocników zwyciężył Jakub Błaszczykowski z Borussi Dortmund, ale za nim znalazł się Szymon Pawłowski z Zagłębia Lubin. Na czwartej pozycji uplasował się za to Waldemar Sobota ze Śląska Wrocław. Również czwartą lokatę zajął jego klubowy kolega - Przemysław Kaźmierczak, tyle że wśród defensywnych pomocników.

Według dziennikarzy "Piłki Nożnej" wśród ofensywnych graczy środka pola, lepszy od Sebastiana Mili ze Śląska Wrocław w minionym roku był tylko Ludovic Obraniak z francuskiego Girondins Bordeaux. Dość dobre siódme miejsce w zestawieniu lewych pomocników zajął z kolei Sylwester Patejuk, przy czym on uhonorowany został raczej za występy w barwach Podbeskidzia Bielsko - Biała. We Wrocławiu ten zawodnik na razie bowiem głównie zawodzi.