Piłkarze Śląska już trenują: Pierwszego gola w 2013 roku strzelił gracz, który ma odejść z klubu

Śląsk Wrocław rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej. Na pierwszym treningu pojawiło się aż 28 piłkarzy - wśród nich znalazło się pięciu graczy z Młodej Ekstraklasy. Zabrakło natomiast Cristiana Diaza, Krzysztofa Żukowskiego i Amira Spahicia.
Trening rozpoczął się dwudziestominutową odprawą, podczas której trener Stanislav Levy ogólnie przedstawił zawodnikom plan zajęć na najbliższe kilka dni. Następnie piłkarze podzieleni zostali na trzy grupy, w których trenowali.

W jednej z nich znaleźli się gracze z Młodej Ekstraklasy oraz powracający po wypożyczeniach Jakub Więzik oraz Dawid Abramowicz. Początkowo zawodnicy biegali wokół boiska głównego oraz bocznego. Później trenerzy zarządzili gierki kontrolne. Podczas gdy dwie drużyny grały, trzecia wykonywała ćwiczenia gimnastyczne wraz z trenerem Pawłem Barylskim. Jako pierwszy w 2013 roku do bramki trafił Łukasz Gikiewicz, który pokonał Mariana Kelemena w sytuacji sam na sam.

Z powodu choroby na zajęciach nie pojawił się bramkarz Krzysztof Żukowski. Na przeziębienie narzekał również argentyński napastnik Cristian Diaz, który punktualnie zameldował się przy Oporowskiej, a następnie został wysłany do lekarza. Treningi indywidualne przez najbliższe dni będzie miał Bośniak Amir Spahic. Niedawno przeszedł on zabieg stopy i nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności.

- Na odprawie przedstawiłem zawodnikom plan przygotowań do rundy wiosennej. Życzyłem im też wszystkiego dobrego - powiedział przed treningiem trener Śląska.

Pierwszy sparing zawodnicy Śląska rozegrają 12 stycznia ze Ślęzą Wrocław. Miejsce spotkania najprawdopodobniej zostanie ustalone dzień przed meczem kontrolnym. Pod uwagę brany jest obiekt ze sztuczną murawą w Dzierżoniowie.

Mila: Będziemy walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu [WIDEO]