Będzie niespodziewany powrót? Krzysztof Ostrowski rozpoczął testy w Śląsku

Pomocnik Krzysztof Ostrowski, który najpierw awansował ze Śląskiem z III ligi do ekstraklasy, a potem odszedł do Legii Warszawa, rozpoczął dziś testy we wrocławskiej drużynie. 30-letni skrzydłowy był ostatnio bezrobotny, a teraz będzie trenował z drużyną przez najbliższe trzy tygodnie.
Ostrowski weźmie udział w sześciu grach kontrolnych, jakie zaplanowano do czasu wyjazdu na zgrupowanie na Cypr. W latach 2002-2008 ten zawodnik był już piłkarzem Śląska. Na koncie ma 131 występów w barwach wrocławskiego klubu, w których zdobył dziewięć goli. W kilku spotkaniach pełnił funkcję kapitana obecnego mistrza Polski.

Krzysztof Ostrowski odszedł ze Śląska w przerwie zimowej sezonu 2008/09, czyli pierwszego po powrocie drużyny do ekstraklasy. Na pół roku przed końcem kontraktu skrzydłowego wykupiła z Wrocławia Legia Warszawa. Z tamtym transferem związanych było zresztą sporo kontrowersji. Początkowo zawodnik miał bowiem zostać w Śląsku do końca sezonu i odejść z klubu za darmo po zakończeniu rozgrywek. Ostatecznie warszawianie zdecydowali się jednak na jego wykupienie, gdyż piłkarz został zesłany przez trenera Ryszarda Tarasiewicza do Młodej Ekstraklasy.

Ostrowskiemu w Legii się jednak nie wiodło, bo w barwach zespołu z Łazienkowskiej wystąpił tylko w pięciu meczach ekstraklasy. Zawodnik odszedł więc do Widzewa Łódź, gdzie grał nieco więcej, ale zdobył ledwie jedną bramkę. W sumie skrzydłowy ma w ekstraklasie ledwie dwa gole. Od pół roku 30-latek pozostaje wolnym zawodnikiem, czyli jest bezrobotny.