Piłkarze Śląska kończą testy, a już w sobotę zagrają pierwszy sparing [WIDEO]

Piłkarze Śląska Wrocław w poniedziałek wrócili do treningów, ale do tej pory przechodzą głównie specjalistyczne badania. Właściwe przygotowania tak naprawdę rozpoczną się na dniach, a już w sobotę czeka ich pierwszy sparing w tym roku.
Pierwsze zajęcia miały charakter wprowadzający, piłkarze przede wszystkim biegali wokół boiska przy Oporowskiej, a następnie rozegrali krótkie gierki kontrolne. Od tego momentu wrocławianie przechodzą różnego rodzaju specjalistyczne testy. We wtorek robiono im pomiar tkanki tłuszczowej z udziałem dietetyka oraz profesorów wrocławskiego AWF-u. Wczoraj zawodnicy zostali przebadani ergospirometrem, który pozwoli określić m.in. poziom wydolności fizycznej. Z kolei dzisiaj mistrzowie Polski przechodzą badania szybkościowe. Do normalnych treningów wrócą już jutro.

W sobotę - o ile pozwolą na to warunki pogodowe - podopieczni czeskiego szkoleniowca rozegrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie II-ligowa Ślęza Wrocław. Miejsce spotkania uzależnione jest od pogody w najbliższych dniach. W przypadku opadów deszczu lub śniegu mecz najprawdopodobniej odbędzie się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią w Dzierżoniowie.

Zmianie uległ natomiast termin rozegrania pierwszego meczu ligowego rundy rewanżowej. Wrocławianie zmierzą się na własnym stadionie z Widzewem Łódź 23 lutego o godzinie 15.45, a nie, jak pierwotnie zakładano, 24 lutego.

"Kosmiczny" trening Śląska z ergospirometrem [WIDEO]