Sport.pl

Zakaz toaletowy na wrocławskim stadionie? "Był taki pomysł"

Władze spółki Wrocław 2012 pod koniec ubiegłego roku zastanawiały się nad wprowadzeniem na Stadionie Miejskim zakazu toaletowego dla kibiców Zagłębia Lubin. - To był bardzo luźny pomysł - mówi w rozmowie z portalem wroclaw.sport.pl rzecznik stadionowej spółki, Adam Burak.
To efekt nagannego zachowania kiboli Zagłębia, którzy w październiku minionego roku podczas derbowego pojedynku ze Śląskiem we Wrocławiu zdemolowali stadionowe toalety znajdujące się w sektorze gości. Fanatycy "Miedziowych" wyrwali w nich umywalki, deski klozetowe, pojemniki na mydło i papier toaletowy. Chuligani wynieśli nawet ze stadionowej łazienki grzejnik. Straty oszacowano na 34,5 tys. zł.

To jednak niejedyne pieniądze jakie Zagłębie musiało zapłacić za wyskok swoich kiboli. Poza tym Komisja Ligi nałożyła nałożyła na lubiński klub karę 10 tys. zł i zakaz wyjazdowy obejmujący cztery spotkania. Oprócz tego podjęto decyzję, że dwa najbliższe derbowe spotkania odbędą się bez kibiców gości.

Władze spółki Wrocław 2012 zastanawiały się nad dodatkowymi sankcjami i chciały wprowadzić dla kibiców Zagłębia zakaz toaletowy. Oznaczałoby to, że łazienki na sektorze przeznaczonym dla gości zostałby zamknięte. Swoje potrzeby musieliby załatwiać w specjalnie rozstawionych na esplanadzie stadionu toi toiach.

- To był bardzo luźny pomysł, który padł podczas spotkania roboczego, które organizujemy po każdym meczu - mówi rzecznik prasowy spółki Wrocław 2012, Adam Burak. - Ten pomysł nie zostanie jednak wprowadzony. Mamy supernowoczesny stadion, który powinien służyć kibicom. Zamiast karać, musimy próbować edukować, dlatego niewykluczone, że w części stadionu wyznaczonej dla fanów przyjezdnych rozwiesimy plakaty i ulotki, które będą informowały o ewentualnych sankcjach, na wypadek gdyby sytuacja z derbowego pojedynku powtórzyła się - zapowiada Burak.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zakaz toaletowy na wrocławskim stadionie? "Był taki pomysł"
Zaloguj się
 • gregory433

  Oceniono 20 razy 8

  Dobry pomysł,zwierzęta robiły i zawsze będą robić pod siebie więc po co im toalety?

 • pawel2571

  Oceniono 1 raz 1

  "zamiast karać, musimy próbować edukować," i to są bardzo celne słowa w kontekście poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 • bodzio.c

  Oceniono 1 raz 1

  Lubinki nie dorosły do toalet więc zakaz jest uzasadniony. Dla nich trzeba postawić sławojki- do tego są przyzwyczajeni!

 • mare.com

  Oceniono 3 razy 1

  pomysł rownie lużny jak stolec

 • tia666

  Oceniono 2 razy 0

  kibole jak "psy ogrodnika" sami nie maja to inni tez nie beda miec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX