Śląsk Wrocław pokonał w sparingu ŁKS Łódź. Diaz w formie

Śląsk Wrocław wygrał w sparingu z ŁKS-em Łódź 3:1. Spotkanie odbyło się na stadionie przy Oporowskiej we Wrocławiu.
Śląsk wyszedł na prowadzenie w 13. minucie po bramce Sebastiana Mili, który strzałem tuż przy słupku wykończył dośrodkowanie Piotra Ćwielonga. Wrocławianie w pierwszej połowie mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Strzeleckie okazje marnowali wspomniani wcześniej Mila i Ćwielong. Ten pierwszy, mimo że kilka dni temu złamał nos, to na boisku pojawił się bez specjalnej ochronnej maski.

W drugiej połowie trener Stanislav Levy wymienił niemal cały skład. Z wyjściowej jedenastki na boisku pozostał jedynie bramkarz Krzysztof Żukowski. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Cristian Diaz. Argentyński napastnik kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców, a w 83. minucie spotkania ładnym strzałem głową ustalił wynik meczu. Diaz w zimowym okresie przygotowawczym imponuje formą i strzelił już sześć goli.

W 70. minucie kontaktową bramkę dla ŁKS-u zdobył Piotr Głąba. Winę za utratę gola ponoszą bramkarz Krzysztof Żukowski i Rok Elsner, którzy niepotrzebnie bawili się piłką i stracili ją, a takiego prezentu napastnik łódzkiej drużyny nie śmiał zmarnować.

Kolejny sparing mistrzowie Polski rozegrają 26 stycznia. Ich rywalem będzie I-ligowa Miedź Legnica. Trzy dni później Śląsk poleci na jedyny tej zimy zagraniczny obóz na Cypr.

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Mila (13.), 2:0 - Diaz (48.), 2:1 - Głąba (70.), 3:1 - Diaz (83.)

Śląsk: Żukowski - Socha (46. Dankowski), Jodłowiec (46. Kowalczyk), Wasiluk (46. Grodzicki), Skrzypczak (46. Abramowicz) - Sobota (46. Ostrowski), Cetnarski (46. Elsner), Mila (46. Przybylski), Kaźmierczak (46. Stevanović), Ćwielong (46. Patejuk) - Więzik (46. Diaz)

ŁKS: Kołba - Kalinowski (52. Dolewka), Ragaman, Gieraga, Pawlak (61. Bogusz) - K. Kaczmarek (46. Borys), Książek, Kotwica (58. Sarafiński), Biel (52. Wieczorek) - Staroń, Golański (46. Głąba)