Śląsk jest około 545 razy tańszy od najdroższego klubu na świecie

Według magazynu "Forbes" Manchester United jest "najdroższym" klubem sportowym na świecie, a jego wartość wynosi ponad 3 mld dolarów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ma się do wartości Śląska, która została oszacowana ostatnio.
Według wyceny dokonanej przez kancelarię mecenasa - Jacka Masioty mistrzowie Polski są aktualnie warci bowiem około 17 mln zł. W przybliżeniu jest to 5,5 mln dolarów. To oznacza, że Śląsk jest tańszy od Manchesteru United około 545 razy. Według magazynu Forbes "Czerwone Diabły" są w tej chwili warte 3,3 mld dolarów, czyli najwięcej na świecie. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji uplasowała się ekipa Dallas Cowboys - amerykański klub występujący w lidze NFL.

Co ciekawe, gdyby kierować się wyliczeniami Forbesa, to na kupno Manchesteru mógłby pozwolić sobie współwłaściciel Śląska - Zygmunt Solorz. On na akcje Polkomtela wydał bowiem 15 mld zł, czyli około 5,5 mld dolarów. To znacznie więcej niż jest wart wicemistrz Anglii i obecny lider Premiership. Niestety Solorz już dawno orzekł, że finansowanie futbolu go nie interesuje, a pieniędzy nie zamierza dawać na o wiele tańszy Śląsk.