Śląsk Wrocław najbardziej medialnym klubem ekstraklasy

Mistrz Polski po raz kolejny został najbardziej medialnym klubem ekstraklasy - tak wynika z raportu "Polska Piłka" przeprowadzonego przez "Press-Service Monitoring Mediów". Mistrz Polski cieszył się w mediach większym zainteresowaniem niż Legia Warszawa, Lech Poznań czy Wisła Kraków.
Śląsk Wrocław był najbardziej medialnym klubem ekstraklasy w grudniowej klasyfikacji. Mistrzowie Polski w tym czasie byli tematem 903 artykułów w prasie, 1129 w internecie oraz 53-krotnie pojawili się na pierwszych stronach gazet. Kapitan wrocławian Sebastian Mila drugi raz z rzędu został wiceliderem rankingu Gwiazdy Ekstraklasy. Najlepszy w tej kategorii okazał się serbski napastnik Legii Warszawa Daniel Ljuboja.

W 2012 roku wrocławianie byli najczęstszym liderem rankingu medialności, znaleźli się bowiem na szczycie w lipcu, sierpniu, wrześniu oraz grudniu. Trzykrotnie pierwszą pozycję w tej kategorii zajmowały Legia i Wisła, a dwukrotnie Lech.

Badanie "Polska Piłka" prowadzane jest przez analityków "Press-Service Monitoring Mediów" na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz 20 najpopularniejszych portali internetowych. W grudniu 2012 roku przeanalizowano 10,7 tys. publikacji.