Śląsk pokonał Ormian. Znowu strzelił Cristian Diaz

W pierwszym sparingu rozegranym na cypryjskim zgrupowaniu Śląsk Wrocław pokonał Banants Erewań 3:0. Jedną z bramek dla wrocławian zdobył Cristian Diaz.
Argentyńczyk w obecnym okresie przygotowawczym naprawdę czaruje skutecznością, a bramki strzela tak w sparingach, jak i podczas treningów. Kolejną bramkę popularny "Dino" zdobył przeciwko siódmej drużynie ligi ormiańskiej, choć i tym razem znów grał tylko 45 minut. Inna sprawa, że napastnik Śląska po raz kolejny wykorzystał rzut karny, tym razem podyktowany za faul na Łukaszu Gikiewiczu. Diaz z 11 metrów bramkarza rywali pokonał w 84. minucie, pieczętując wygraną Śląska 3:0.

Wcześniej w pierwszych 20 minutach spotkania gole dla mistrzów Polski zdobywali Dalibor Stevanović i Jakub Więzik. Poza tym wrocławianie zdobyli jeszcze jedno trafienie - autorstwa Przybylskiego - ale sędzia nie uznał gola, twierdząc, iż podający Amir Spahić wygarnął piłkę zza linii bocznej. Poza tym warto odnotować uderzenie Sebastiana Mili z rzutu wolnego w poprzeczkę oraz fakt, że w drugiej połowie na obronie zagrał nominalny pomocnik Krzysztof Ostrowski.

Dla Śląska była to pierwsza wygrana w pierwszym meczu na cypryjskim zgrupowaniu. Jutro mistrzowie Polski zmierzą się z chińskim Beijing Guoan FC. W tym spotkaniu większość piłkarzy również dostanie po 45 minut gry.

Śląsk Wrocław - Banants Erewań 3:0

Bramki: 1:0 Dalibor Stevanović (9.), 2:0 Jakub Więzik (18.), Cristian Diaz (84. - rzut karny)

Śląsk: Kelemen - Socha, Grodzicki, Juraszek, Spahić - Cetnarski, Stevanović - Przybylski, Mila, Ćwielong (38. Garyga) - Więzik.

II połowa: Kelemen - Ostrowski, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec - Fedyna, Elsner - Garyga, Diaz, Patejuk - Ł. Gikiewicz.