Pawłowski i Kaźmierczak powołani na mecz z Irlandią. Sobota oraz Jodłowiec wracają ze zgrupowania reprezentacji

Z czwórki dolnośląskich piłkarzy, którzy zagrali w meczu Polski z Rumunią, powołanie na kolejny pojedynek z Irlandią otrzymali Szymon Pawłowski z Zagłębia i Przemysław Kaźmierczak ze Śląska
W wygranym 4:1 meczu Polski z Rumunią wystąpili piłkarze z ligi polskiej. Jedynym graczem z ligi zagranicznej był Piotr Celeban, jeszcze niedawno gracz Śląska Wrocław. Wiadomo było, że po zgrupowaniu tej grupy piłkarzy i pojedynku w Maladze selekcjoner reprezentacji Waldemar Fornalik wybierze kilku zawodników, którzy dołączą do podstawowej kadry drużyny narodowej, powołanej na spotkanie z Irlandią. Mecz rozegrany zostanie 6 lutego. Do Dublina kadra leci z Hiszpanii w poniedziałek rano.

W kilkanaście minut po zakończeniu spotkania z Rumunią Waldemar Fornalik podał nazwiska pięciu zawodników na potyczkę z Irlandią. Wśród nich znalazł się zawodnik KGHM Zagłębia Lubin Szymon Pawłowski. W meczu z Rumunią strzelił gola i zaliczył asystę. Poza Pawłowskim powołania otrzymali: Daniel Łukasik, Paweł Wszołek, Piotr Celeban oraz Jakub Wawrzyniak. Później okazało się, że Łukasik z Legii narzeka na ból stopy i nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać z Irlandią. Dlatego dodatkowo Fornalik dołączył do reprezentacji szóstego gracza - Przemysława Kaźmierczaka ze Śląska.

Natomiast dwaj kolejni gracze Śląska: Waldemar Sobota oraz Tomasz Jodłowiec wracają ze zgrupowania i wkrótce dołączą do przebywającej na Cyprze wrocławskiej drużyny.

Kadra Polski na mecz z Irlandią (6 lutego):

Bramkarze: Artur Boruc (FC Southampton), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven).

Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Damien Perquis (Betis Sewilla), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Kamil Glik (Torino Calcio), Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen), Marcin Komorowski (Terek Grozny), Piotr Celeban (Vaslui), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ariel Borysiuk (FC Kaiserslautern), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Kamil Grosicki (Sivasspor), Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux), Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław), Paweł Wszołek (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96), Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen).