Sebastian Mila o przyszłości w Śląsku: Życie płata figle, każdy dzień może przynieść różne rzeczy

PRZEGLĄD PRASY. - Jesteśmy dobrze przygotowani do nowej rundy i czekamy na pierwszy mecz z Widzewem Łódź - deklaruje na łamach ?Gazety Wrocławskiej? Sebastian Mila, kapitan Śląska Wrocław
W poniedziałek piłkarze Śląska wrócili do Wrocławia i tym samym zakończyli zgrupowanie na Cyprze. Trener Stanislav Levy dał swoim podopiecznym dwa dni wolnego. Do zajęć wrócą w środę. W najbliższą sobotę zmierzą się w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej z czeską Zbrojovką Brno. Tydzień później zagrają na Stadionie Miejskim we Wrocławiu o punkty z Widzewem Łódź.

Tuż po powrocie ze zgrupowania wywiadu "Gazecie Wrocławskiej" udzielił kapitan Śląska, Sebastian Mila, który mówił m.in. o:

... sparingowych rywalach na Cyprze:

- Zespół z Armenii był chyba najsłabszym przeciwnikiem, ale mogliśmy się zmierzyć z różnymi rywalami i to było dla nas korzystne. Np. Chińczycy to egzotyczny przeciwnik, na boisku pokazali dobry futbol. Z Viktorią Pilzno spotykaliśmy się po raz trzeci na Cyprze i z perspektywy czasu myślę, że za każdym razem nasza gra wyglądała solidniej. Najpierw zremisowaliśmy 1:1, chociaż wtedy mogliśmy stracić równie dobrze pięć bramek. Potem przegraliśmy 2:3. Teraz graliśmy z nimi jak równy z równym. Stwarzaliśmy sporo dogodnych sytuacji. Viktoria była tydzień przed meczem z Napoli, zawodnicy byli w optymalnej formie dlatego ciężko było ich pokonać.

... warunkach treningowych:

- Warunki były naprawdę dobre i czujemy się gotowi, by rozpocząć drugą część sezonu. Jedynie pokoje, w których mieszkaliśmy, nie były tak piękne, jak to było pokazane w gazetach. Chcielibyśmy mieszkać w takich apartamentach podczas zgrupowań (śmiech).

... największych wygranych obozu:

- Wszyscy wykonali ogromny nawał pracy. Młodzi piłkarze bardzo ciężko trenowali i zrobili wrażenie na nas oraz trenerach. Będziemy ich wspierać, by wiosną uzupełnili kadrę pierwszego zespołu.

... transferowej sadze i przyszłości w Śląsku:

- Na kilka miesięcy możemy od tego odpocząć, chociaż życie płata figle i tak naprawdę deklaracje, kto i gdzie będzie grał, możemy włożyć między bajki. Życie piłkarskie, zarówno dla klubów, jak i dla zawodników, jest brutalne i z dnia na dzień może przynieść różne rzeczy.