Młody talent podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

17-letni Kamil Dankowski podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław, która będzie obowiązywała do grudnia 2017 roku. Trener mistrzów Polski Stanislav Levy zapowiada, że piłkarz znajdzie się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu
Jeszcze pół roku temu 16-letni wówczas Kamil Dankowski trenował w młodzieżowej szkółce FC Wrocław Academy. Latem został zauważony przez skautów Śląska, którzy postanowili sprawdzić go w Młodej Ekstraklasie. Dzisiaj piłkarz podpisał swój pierwszy w życiu profesjonalny kontrakt - z mistrzem Polski. Poprzednia umowa obowiązywała do czerwca 2014 roku, nową zawarto do grudnia 2017 roku.

- Kamil dobrze zaprezentował się w okresie przygotowawczym. Trener Stanislav Levy był zadowolony z jego postawy i zapowiedział włączenie Kamila do szerokiej kadry pierwszej drużyny. Widzimy w tym zawodniku potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć z nim umowę - powiedział dyrektor sportowy Śląska Krzysztof Paluszek.

Dankowski ma 17 lat, jest wychowankiem Nysy Kłodzko i występuje na pozycji prawego obrońcy. Jest także reprezentantem Polski U-17. Młody defensor był nawet bliski wyjazdu z pierwszą drużyną Śląska na zgrupowanie do cypryjskiej Ayia Napy. Plany pokrzyżował mu wyjazd na zgrupowanie młodzieżowej kadry na międzynarodowy turniej do Hiszpanii.