Krzysztof Ostrowski podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław

Krzysztof Ostrowski został dziś zawodnikiem Śląska. Piłkarz związał się z wrocławskim klubem półrocznym kontraktem. To jego powrót do klubu po czterech latach przerwy.
Krzysztof Ostrowski przez ostatnie tygodnie był testowany przez sztab szkoleniowy mistrzów Polski. Zawodnik wystąpił we wszystkich 11 sparingach podczas zimowych przygotowań, po których wrocławski klub zdecydował się na podpisanie z nim półrocznej umowy.

- Bardzo się cieszę, że przekonałem do siebie Stanislava Levego i po kilku latach przerwy ponownie będę mógł wystąpić w Śląsku. Uważam, że stać mnie jeszcze na kilka lat grania na wysokim poziomie i mogę wiele dać wrocławskiej drużynie. Będę chciał udowodnić, że warto było na mnie postawić. Gorąco liczę, że runda wiosenna nie będzie moją ostatnią w Śląsku - przyznał Ostrowski po podpisaniu kontraktu z wrocławskim klubem.

Ostrowski ma 30 lat i występuje na pozycji prawego pomocnika, choć w trakcie zimowych sparingów był sprawdzany jako prawy obrońca. Był już zawodnikiem Śląska w latach 2002-2008, przeszedł z nim drogę z II ligi do ekstraklasy oraz wywalczył Puchar Ekstraklasy. W tym czasie rozegrał w jego barwach 131 spotkań, w których zdobył dziewięć goli.

Po odejściu ze Śląska w 2009 roku grał w Legii Warszawa i Widzewie Łódź.