Będą bilety na Śląsk w galeriach handlowych. "Jesteśmy po próbie generalnej"

Akcja dzięki, której kibice Śląska mogli kupić bilety na mecz z Widzewem Łódź w galerii handlowej Magnolia była próbą generalną przed uruchomieniem sieci sprzedaży wejściówek w różnych punktach miasta. - Jesteśmy już na naprawdę blisko, ale parę rzeczy jeszcze udoskonalmy - mówi rzecznik klubu Michał Mazur.
Sobotni mecz Śląska z Widzewem Łódź, który rozpocznie się o godz. 15.45, będzie pierwszym spotkaniem wrocławian w 2013 roku. Kibice bilety na ten pojedynek po raz pierwszy mogli kupić w galerii handlowej Magnolia. Specjalny punkt Śląska został ustawiony przez wejściem i był dostępny dla fanów od 10 do 20. Dodatkowo wejściówki rozdawali sympatykom drużyny także zawodnicy mistrza Polski. Czy to oznacza, że Śląsk jest już gotowy do uruchomienia w mieście sieci dystrybucji biletów, której nie ma we Wrocławiu od ponad półtora roku? - Akcja w Magnolii to była taka nasza próba generalna. Spotkała się z bardzo pozytywną reakcją kibiców, z czego bardzo się cieszymy. Niemniej chociażby w trakcie jej trwania pojawiły się kwestie, które musimy jeszcze udoskonalić - mówi rzecznik Śląska Michał Mazur, który dodaje: - Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej zakończenia tego projektu, choć oczywiście nie wszystko zależy od nas.Chodzi o to, że do tego, by punkty sprzedaży biletów na mecze Śląska pojawiły się w poszczególnych miejscach Wrocławia, musi zostać zakończona instalacja specjalnego systemu sprzedaży biletów na Stadionie Miejskim. Na razie system niestety w pełni nie działa, wobec czego kibice wrocławian nie mogą kupować wejściówek nawet przez Internet. Kiedy dokładnie wszystko zacznie działać poprawnie, tego na razie nie wiadomo.

Bilety na mecz z Widzewem dostępne są więc tylko w dwóch punktach miasta: na stadionie przy ul. Oporowskiej oraz w punktach kasowych przy nowym obiekcie, ustawionych od ulicy Królewieckiej. W obu wypadkach bilet można kupić od godz. 9 do 19. W przedsprzedaży ceny bilety wynoszą odpowiednio: na trybuny B i D 21 zł (ulgowe 17 zł, rodzinne 33 zł), a na A i C 37 zł (ulgowe 30 zł, rodzinne 54 zł). Przedsprzedaż trwa do piątku. W sobotę wejściówki będą kosztować: odpowiednio na trybuny A i C 42 zł (ulgowy: 34 zł, rodzinny 64 zł ), a na trybuny B i D 26 zł (ulgowy 21 zł, rodzinny 43 zł)