Sensacyjny nabytek Śląska! Mistrz Polski wypożyczył reprezentanta Gabonu

W ostatnim dniu okna transferowego Śląsk zgłosił do rozgrywek reprezentanta Gabonu - Erica Moulounguiego. Były zawodnik francuskich RC Strasbourg czy OGC Nice będzie grał we Wrocławiu do końca sezonu, a teraz klub czeka na jego certyfikat.
Wrocławianie transferu mieli dokonać tuż przed północą. - Potwierdzam, że z dokonaniem formalności zmieściliśmy się w czasie. Teraz czekamy na certyfikat z federacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie Eric ostatnio występował. Tamtejsza federacja ma na jego wysłanie siedem dni. Jak tylko go dostaniemy, będziemy mogli ogłosić, że Eric jest naszym zawodnikiem - mówi portalowi wroclaw.sport.pl rzecznik Śląska Michał Mazur. Wrocławianie reprezentanta Gabonu wypożyczyli do końca sezonu.

28-letni Eric Mouloungui z powodzeniem może grać na pozycji zarówno napastnika, jak i pomocnika. Przygodę z francuską piłką rozpoczął w sezonie 2002/2003, kiedy trafił do czwartoligowego Vauban Strasbourg. Po pół roku przeszedł do pierwszoligowego RC Strasbourg, w którym grał razem z Danielem Ljuboją z Legii Warszawa. W barwach RC Strasbourg rozegrał 110 meczów, strzelając 17 bramek. Latem 2008 roku trafił do OGC Nice, gdzie spędził cztery sezony. W klubie z Lazurowego Wybrzeża zanotował 106 występów i 18 trafień. Ostatni sezon spędził w klubie Al-Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Latem 2011 roku piłkarz był bliski przejścia do angielskiego West Hamu United. Trener "Młotów" Sam Alllardyce złożył nawet ofertę 1,5 miliona funtów za zawodnika. Transfer ostatecznie nie doszedł do skutku. Mouloungui jest również reprezentantem Gabonu. W narodowych barwach wystąpił 25 razy, strzelając w tym czasie pięć bramek. Był również dwukrotnym uczestnikiem Pucharu Narodów Afryki.

Dla Stanislava Levego reprezentant Gabonu byłby alternatywą zarówno w ataku, gdzie pierwszym wyborem jest Argentyńczyk Cristian Diaz, jak i na skrzydłach, na których występują: Waldemar Sobota, Piotr Ćwielong i Sylwester Patejuk.

Czy Eric Mouloungui będzie wzmocnieniem Śląska?