Moulounguiego polecił do Śląska trener Tarasiewicz. Gabończyk przeszedł testy medyczne

Reprezentant Gabonu Eric Mouloungui jest już we Wrocławiu i od poniedziałkowego poranka przechodził testy medyczne. Tymczasem ?Przegląd Sportowy? informuje, że wrocławianom zawodnika polecił ich były trener Ryszard Tarasiewicz, który jest z władzami klubu w konflikcie.
Eric Mouloungui przyleciał do Wrocławia w sobotę wieczorem, a od poniedziałku przechodził w Śląsku wszelkiego rodzaju testy, w tym sprawdzające jego zdolności do gry. Od ich wyników zależało, czy piłkarz wypożyczony z klubu Al-Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ostatecznie wystąpi we wrocławskiej drużynie. Wcześniej w sprawie zdrowia reprezentanta Gabonu pojawiło się wiele wątpliwości, bo ten podobnych testów nie przeszedł w lutym w szwajcarskim Servette Genewa. Mistrzowie Polski piłkarza z przeszłością we francuskiej Ligue 1 zamierzają zaprezentować we wtorek o godz. 13.

Tymczasem "Przegląd Sportowy" informuje, że reprezentanta Gabonu polecił do Śląska... trener Ryszard Tarasiewicz. - Skoro była możliwość sprowadzenia tej klasy piłkarza za półdarmo, to podsunąłem go tam, gdzie mam najbliżej - mówi dziennikowi Tarasiewicz.

Co ciekawe, sam szkoleniowiec pozostaje z obecnymi władzami Śląska w dość chłodnych stosunkach. Ledwie w czwartek przed wrocławskim sądem odbyła się rozprawa dotycząca sporu między klubem a jego byłym szkoleniowcem. Przypomnijmy, że Tarasiewicz dostał niedawno od Śląska prawie 1,5 mln zł z tytułu zerwanego kontraktu. Piłkarski Sąd Polubowny przy PZPN poza wszystkimi pensjami przyznał trenerowi premię za wicemistrzostwo Polski. W tamtym, srebrnym sezonie zdobył z zespołem ledwie cztery punkty.