Eric Mouloungui zostanie dziś oficjalnie przedstawiony jako nowy piłkarz Śląska

Eric Mouloungui dziś o godz. 13 zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Śląska Wrocław. Wczoraj reprezentant Gabonu przeszedł testy medyczne, które pokazały, że jest zdolny do gry.
- Eric jest zdrowy, sam wysiadł z samolotu i ma za sobą już nawet jeden trening indywidualny. Naprawdę potrafimy załatwić sprawnego oraz dobrego piłkarza - mówi lekko ironicznie rzecznik Śląska Michał Mazur.

Tym samym Mazur z sarkazmem odniósł się do informacji medialnych, jakoby Mouloungui był kompletnie niezdolny do gry i musiał pauzować do końca sezonu. Takie wiadomości pojawiały się zaraz po tym, jak okazało się, że mistrzowie Polski wypożyczyli reprezentanta Gabonu do końca sezonu. Wcześniej 28-letni piłkarz z powodu kontuzji mało grał w klubie Al-Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w lutym nie przeszedł testów medycznych w szwajcarskim Servette Genewa.

Wczoraj jego zdrowie sprawdzali przedstawiciele sztabu mistrza Polski i okazało się, że zawodnik jest zdolny do gry. -

Eric został kompleksowo przebadany i wszystko z nim w porządku. Oczywiście było widać, że jakiś czas temu miał kontuzję, ale to nie ma wpływu na jego przydatność do zespołu - podkreśla Mazur.

Eric Mouloungui we Wrocławiu przebywa od sobotniego wieczora. W tym czasie zdążył już zwiedzić m.in. Rynek i Ostrów Tumski. Wczoraj poza testami medycznymi miał również zajęcia z drugim trenerem drużyny - Pawłem Barylskim. Trwały one prawie godzinę i były dość lekkie. Gabończyk spotkał się z kilkoma innymi graczami wrocławskiej drużyny, którzy podobnie jak on mieli trening indywidualny.

Mazur: - Na razie Eric musi przejść proces aklimatyzacji. Dla niego wszystko we Wrocławiu jest nowe, a poza tym trzeba pamiętać, że w ostatnim czasie pracował choćby w zupełnie innych temperaturach. Kiedy zostanie włączony do kadry zespołu, pozostaje jedynie w gestii trenera Stanislava Levego.

Dziś nowy gracz ma odbyć pierwszy trening z drużyną, a potem zostanie oficjalnie zaprezentowany jako gracz mistrza Polski. Prawdopodobnie będzie grał w koszulce z numerem 8.

Mouloungui na razie mieszka w jednym z wrocławskich hoteli, a od klubu, jako jedyny piłkarz, ma również otrzymać służbowy samochód. Mieszkanie i auto to jednak dość niska cena jak na fakt, iż zawodnik w ekipie z Emiratów Arabskich zarabia rocznie około miliona dolarów. We Wrocławiu większość pensji również będą płacić mu arabscy szejkowie.

Co ciekawe, jak się okazuje, Śląsk przy pozyskaniu reprezentanta Gabonu zasięgał opinii swojego byłego trenera Ryszarda Tarasiewicza, z którym spiera się o pieniądze. Tarasiewicz dostał od wrocławian 1,5 mln zł odszkodowania za zerwanie kontraktu, a oprócz wypłaconych pensji przyznano mu także premię za wicemistrzostwo Polski zdobyte już przez Oresta Lenczyka. Wrocławianie chcieliby część z tych pieniędzy od szkoleniowca odzyskać, ale na razie przegrywają z nim sprawy w sądzie. Mimo konfliktu trener Tarasiewicz rekomendował Śląskowi pozyskanie ofensywnego gracza, którego znał z rozgrywek ligi francuskiej.

Mouloungui grał w Nicei, a wcześniej w RC Strasburg. W obu klubach strzelił w sumie 35 bramek. - Spór z trenerem Tarasiewiczem to sprawa między nim a klubem. Przy transferach staramy się wykorzystać wiedzę wielu osób i tak też było w tym przypadku - mówi jeden z klubowych działaczy. Dziś oprócz Erica na treningu Śląska pojawi się także pozyskany nieco wcześniej stoper Adam Kokoszka. Zawodnik ma już ćwiczyć na pełnych obrotach.