Voskamp wreszcie trafił! Holender strzelił dwa gole w meczu Śląska w Młodej Ekstraklasie

Piłkarze Młodego Śląska pokonali Ruch Chorzów 4:1 w pierwszym meczu ligowym w tym roku. Dwa gole strzelił Holender Johan Voskamp.
Jak wynika z relacji zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej klubu, początek spotkania był dość wyrównany, choć to piłkarze Śląska częściej utrzymywali się przy piłce. Sporej przewagi w posiadaniu nie potrafili jednak przełożyć na sytuacje bramkowe.

Dopiero po kwadransie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Marcin Przybylski i skierował piłkę do siatki. Niestety, radość wrocławian nie trwała zbyt długo, bo niespełna 15 minut później Maciej Urbańczyk wyrównał stan meczu.

Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się remisem, Śląsk zadał dwa ciosy, a dwa trafienia odnotował Johan Voskamp. Holenderski napastnik pokonał bramkarza Młodego Ruchu w 43. i 45. minucie.

Wynik meczu ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Marcin Przybylski, który wykorzystał dokładne podanie Dariusza Górala.

Kolejny mecz podopieczni Łukasza Becelli rozegrają 16 marca o 13 w Bielsku-Białej z miejscowym Podbeskidziem.

Młody Śląsk - Młody Ruch 4:1 (3:1)

Bramki: Przybylski 15, 87, Voskamp 43, 45 - Urbańczyk 27

Młody Śląsk: Sagan - Dankowski, Kokoszka (56 Kohut), Maczurek (60 Wdowiak), Kubiak, Przybylski, Uliczny, Majcher, Skrzypczak (46 Tetłak), Więzik (70 Góral), Voskamp.