Sport.pl

Kibole Śląska Wrocław chcieli "przywitać" Moulounguiego bananami

Kibole Śląska Wrocław na ostatni mecz do Chorzowa z Ruchem zabrali banany, którymi chcieli rzucać w Erica Moulounguiego. Czarnoskóry piłkarz na boisku się jednak nie pojawił i obyło się bez skandalu.
Eric Mouloungui nie ma łatwego życia we Wrocławiu. Reprezentant Gabonu zawodnikiem Śląska jest niewiele ponad tydzień, ale w tym czasie już zdążyły pojawić się rasistowskie komentarze na jego temat. Mouloungui kilka dni temu został znieważony na Facebooku przez kibola wrocławskiej drużyny, który na profilu piłkarza napisał: "Jeb... murzyna! Śląsk Wrocław biała drużyna!". Sprawą na wniosek klubu zajęła się już policja, a osoba, która obraziła Gabończyka, może zostać ukarana zakazem stadionowym.

Na tym jednak nie koniec. Na jednym z kibicowskich portali pojawiły się teksty z pełnymi uprzedzeń uwagami wobec Moulounguiego. Zamieścił je guru wrocławskich kiboli Roman Zieliński - wielbiciel nazizmu, antysemita, autor książki "Jak pokochałem Adolfa Hitlera". Pytał m.in. o to, czy piłkarzowi zrobiono już testy na wirusa HIV.

Na tej samej stronie kibole chwalili się, że na mecz do Chorzowa zakupili już kilogram bananów, którymi chcieli "przywitać" nowego gracza swojej drużyny.

Jeden z naszych czytelników zamieścił na Facebooku portalu wroclaw.sport.pl zdjęcie, na którym widać kibola Śląska podczas meczu z Ruchem, trzymającego w rękach banany. Najprawdopodobniej po to, żeby rzucić nimi w czarnoskórego piłkarza.

Pod zdjęciem widnieje opis: "Kibic Wrocławskiego Śląska przygotował się na powitanie w drużynie nowego gracza, który sądząc po karnacji jest chyba synem kominiarza z Sandomierza ;) Niestety rzeczony zawodnik nie pojawił się w składzie wyjściowym na ten mecz" - napisał użytkownik o nazwie Śląsk Wrocław Antykomuna.

Czytelnicy wroclaw.sport.pl bronią Moulounguiego

Na naszym Facebooku większość kibiców piętnuje rasistowskiego zachowania i bierze stronę Moulounguiego.

"Eric, nie przejmuj się idiotami, bo są oni obecni na całym świecie. Rób swoje i daj nam, prawdziwym kibicom, wiele radości" - pisze użytkownik Pat Mat.

"Szkoda gadać, miejmy nadzieję, że takich 'zjawisk' w naszym mieście będzie jak najmniej, a ten element zostanie skutecznie wyeliminowany" - dodaje Marcin.

"Każdy chce dla klubu jak najlepiej, a to jeden z lepszych zawodników, jakich Śląsk ma (a przynajmniej na papierze), a czy to czarny, czy nie, to nie ma znaczenia, ważne, żeby dobrze reprezentował nasze barwy" - zauważa czytelnik Paweł.

Więcej o:
Komentarze (13)
Kibole Śląska Wrocław chcieli "przywitać" Moulounguiego bananami
Zaloguj się
 • roting

  Oceniono 35 razy 25

  kto bananem wojuje od banana zginie ........... Wroclaw fajne miasto ,fajny stadion....... i co z tego jak znajda sie tacy palanci , ZENADA

 • cezar85

  Oceniono 28 razy 24

  dlaczego w pojedynkę ci troglodyci zachowują się jak ludzie?

 • dizzyjoker

  Oceniono 34 razy 22

  Ach Ci Narodowcy-Rasiści uważający się za uzdrowicieli narodu. Są wszędzie, ale na szczęście każdy jeden przypadek na stadionie będzie wyłapywany za pomocą monitoringu i srogo karany. Nie to co kiedyś..

 • ivan2557

  Oceniono 13 razy 11

  I ci łyse pały dziwicie się że Śląśk nie ma sponsora ? a kto by dokładał do takiego kibicowskiego bydła

 • doma199722

  Oceniono 15 razy 11

  No ciekawe , co szanowni rasiści będą mówić kiedy Eric będzie zdobywał bramki. No bardzo mnie to ciekawi. Kibice powinni się cieszyć , że mają zagranicznego zawodnika w dodatku reprezentanta który dużo może zdziałać , a nie na powitanie po nim jeździć . Albo rasista albo kibic -,- PS. was obrzućmy bananami :/

 • rulz007

  Oceniono 23 razy 9

  banda debili,zobaczymy co będziecie robić jak wam zamknął wasz klubik,może wszyscy się pochlastacie? oby!

 • wukaesik1947

  Oceniono 9 razy 5

  "Zamieścił je guru wrocławskich kiboli Roman Zieliński"

  Jestem kibicem Śląska i RZ nie jest moim guru! Czy to tak trudno zrozumieć? Czy szanowna redakcja zawsze tak generalizuje? Jeśli tak to proszę bardzo:

  "Jeden z naszych czytelników zamieścił na Facebooku portalu wroclaw.sport.pl zdjęcie, na którym widać kibola Śląska podczas meczu z Ruchem, trzymającego w rękach banany. "

  Zdjęcie ewidentnie zrobione przez osobę, która była na sektorze Śląska. Zatem czytelnik waszego portalu jest rasistą. Idąc waszym tokiem rozumowania wyciągamy wniosek: CZYTELNICY GAZETA.PL SĄ RASISTAMI!!!

 • alp61

  Oceniono 3 razy 3

  Ta cała zadyma jest najlepszym komentarzem do propozycji Bońka, w sprawie zniesienia systemu identyfikacji kibiców.
  Panie Zbyszku. Prawdziwym kibicom sportowym system identyfikacji nie przeszkadza. Przeszkadza tym, dla których udział w meczu jest tylko pretekstem dla organizowania zadym. Jeżeli chce Pan zwiększyć frekwencję na trybunach, to powinien Pan raczej podjąć działania zmierzające do umożliwiania klubom odmowy sprzedaży biletów, kibicom zagrażającym porządkowi na trybunach, bez czekania na orzeczenie przez Sąd zakazu stadionowego. Tylko wtedy PZPN będzie miał prawo karania klubów,w przypadku awantur stadionowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX