Sport.pl

Policjanci złapali kibola rasistę, który obrażał Erica Moulounguiego ze Śląska

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu około południa złapali 16-letniego kibola rasistę, który na Facebooku obraził zawodnika Śląska Wrocław - Erica Moulounguiego. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Kibol Śląska na profilu dotyczącym Gabończyka napisał "Jeb... murzyna! Śląsk Wrocław biała drużyna!". Sprawę opisał portal wroclaw.sport.pl, a doniesienie na policję złożyli przedstawiciele klubu. Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie. Najpierw spotkali się z Ericiem Moulounguim i przyjęli jego zeznania, a już w środę zatrzymali rasistę. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec osiedla Fabryczna we Wrocławiu. Chłopak, który jednoznacznie podał się za kibica Śląska, był wcześniej notowany za pobicie. W jego domu policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy. Kibol rasista nawoływał do nienawiści na tle różnic rasowych, za co według kodeksu karnego mogłoby mu grozić nawet do dwóch lat więzienia. Ponieważ jednak jest małoletni, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Eric Mouloungui został wypożyczony do Śląska do końca sezonu z klubu Al-Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej występował w lidze francuskiej m.in. w Strasbourgu i Nicei.

Więcej o:
Komentarze (28)
Policjanci złapali kibola rasistę, który obrażał Erica Moulounguiego ze Śląska
Zaloguj się
 • supersebb

  Oceniono 123 razy 35

  gratulacje
  teraz postępowanie, jako ze sąd bydlaka wypuści z powodu niskiej szkodliwości.... to policja powinna:
  1.akumulator na jaja
  2. 100 godzin oglądania biedy w somalii\
  3. wpie...w przerwach na seans
  4. 100 godzin społecznych w centrum wrocka
  5. tatuaż na czole "jestem debilem-faszystą-raszistą"
  6. dozgonny zakaz stadionowy

 • cezar85

  Oceniono 44 razy 28

  "... podał się za kibica Śląska" - dlatego dwa dni im zajęło, bo kibola wśród kibiców szukali

 • fuzbal

  Oceniono 24 razy 12

  A czemu nikt nie zajmuje sie malpimi okrrzykami ze stadiony gks belchatow? w dodatku podczas meczu na ktorym obecny byl Z. Boniek ?? ''malpowali'' nawet swojego zawodnika!

 • awaleib

  Oceniono 46 razy 10

  W ramach resocjalizacji zafundować mu bilet na Ryanaira do Londynu i zaproponować wygłoszenie jego złotych myśli na Brixton, Wood Green lub Tottenhamie (tam od razu sobie meczyk Premier League zaliczy:D). Tylko czy chłopaczyna umie ze 2 zdania po angielsku sklecić? Jego polska duma "białego patryjoty" może go powstrzymywać od przyswajania języków obcych...

 • pysiek38

  Oceniono 16 razy 6

  Czy Wy nie czujecie jak groteskowo to brzmi? 16-letni kibic rasista? A gdyby napisał to 12-latek, to też byście użyli takiego sformułowania? No i oczywiście na tej podstawie trzeba wysnuć wniosek, że każdy kibic to rasista.

 • panpererinos

  Oceniono 30 razy 4

  "Jeb... murzyna! Śląsk Wrocław biała drużyna! - teraz sąd powinien wydać wyrok tygodnia więzienia w celi z wyposzczonymi kryminalistami, aby internetowy bohater dostał to, czego życzył zwodnikowi. Dla więźniów taki 16- latek to byłby łakomy kąsek, a sam nauczyłby się czegoś do końca życia...

 • supermario12

  0

  I teraz zawali klasówkę z matematyki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX